Před posledním kolem Sokolky sice měly ještě malou naději na postup, musely však vyhrát na půdě favorizovaného Olympu, což se jim nepovedlo. Pražanky totiž dominovaly a vyhrály 3:0.

„Olymp byl dobře nastartovaný v čele s Anetou Havlíčkovou a velice dobře hrála Lucka Smutná na nahrávce. Největší rozdíl byl ale v síle podání, my jsme v prvním setu byli schopni ještě odpřihrávat, ale koncovka nás zradila právě na příjmu,” prohlásil po zápase hostující kouč Leoš Chapupa.

Sokolky přitom v prvním a třetím setu dokázaly držet krok a sady prohrály 20:25 a 23:25. Jen druhý set byl jednoznačný a Olymp v něm vyhrál 25:12. „Ve třetím setu jsme byli chvíli navrchu, ale v koncovce jsme udělali minimálně tři chyby, několikrát jsme ulili, ulívat se nesmí a z tohoto se nejsme schopni ponaučit. Pokud budeme ulívat, nebudeme vyhrávat,“ dodal Chalupa.

„Škoda posledního setu, kdy jsme nad Olympem vedly a nedokázaly jsme udržet tento stav do koncovky,” prohlásila pak Veronika Šnellyová, která byla v zápase kapitánkou Frýdku-Místku. Sokolky teď čeká série o deváté místo proti Šternberku, tato sezona je však nesestupová.

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (20, 12, 23)

Rozhodčí: Dmejchal , Hladišová. Bez diváků

Frýdek-Místek: Uhrová, Staňková, Hadáčková, Šnellyová, Borovcová, Mitrega-Mamica, libero Teperová. Střídaly: Tkáčová, Petrová, Grygarová. Trenér: Chalupa.