SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – VK PROSTĚJOV 0:3 (-26, –20, –16)

Sokolky nastoupily proti velkému favoritovi na zisk mistrovského titulu bez bázně a hany. „Za poslední rok se změnilo v našem klubu hodně věcí. Z týmu, který měl ambice, jsme se stali mistry republiky, vítězem Českého i Československého poháru a současně jsme díky divoké kartě vstoupili, myslím si důstojně, do ženské Champions League. Rok se sešel s rokem a my jsme na startu toho, abychom tyto pozice obhájili,“ nešetřil optimismem na předsezónní tiskovce předseda správní rady prostějovského klubu Petr Chytil. Hostující celek prošel v létě značnou obměnou. Z Prostějova odešly Elisha Thomas, Lucia Töröková, Valerie Pushnenková či Jolien Wittock. Místo nich přišly špičkové zahraniční i domácí hráčky. Američanka Ogonna Nnamani získala stříbro na loňské olympiádě v Pekingu, v kádru německé reprezentace se na mistrovství Evropy obejvila Corinne Sschuschke, po devíti letech v zahraničí se vrátila domů Soňa Nováková. „Myslím si, že budeme silnější v útoku. Máme velice dobrou zkušenou nahrávačku Soňu Novákovou. Na tomto postu je v České republice jasná jednička,“ odhaduje trenér Miroslav Čada.

V úvodním setu dokázaly domácí volejbalistky vést 13:8 a 16:14. Dokonce měly i setbol, ale dramatickou koncovku nakonec získal na svou stranu Prostějov. „Byla velká škoda úvodního setu, který jsme nakonec nedokázaly vyhrát. Poté jsme již nedokázaly přejít přes výborné bloky našich soupeřek,“ řekla domácí kapitánka Jana Šímová. Druhý set začaly lépe hostující hráčky, které si vypracovaly vedení již 11:23. Sokolky zabraly a osmi body v řadě snížily, jenže koncovka opět patřila zkušenějším hráčkám Prostějova. V průběhu třetího setu si Prostějov udržoval několikabodový náskok, který si dotáhl do vítězného konce. „První set jsme bohužel nedokázaly dohrát do vítězného konce. V dalších jsme pak střídaly dobré chvilky s těmi horšími, čehož zkušené hráčky Prostějova dokázaly plně využít,“ hodnotila duel druhého extraligového kola trenérka Frýdku-Místku Alexandra Dedková. Její protějšek Miroslav Čada viděl utkání takto: „Na začátku zápasu jsme chybovali na přihrávce a v útoku. Od druhého setu jsme se zlepšili a pak měli zápas již pod kontrolou.“

Rozhodčí: J. Antušák – V. Kovář, diváků: 300.

Frýdek-Místek: Janďourková, Frigmanská, Malá, Šímová, Orlovská, Košická. Libero: Kanovská. Střídaly: Pavelková, Kojdová, Mazurová.

SLAVIA PRAHA – SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK 1:3 (-18, –21, 23, –19)

Již v prvním setu dokázaly hostující volejbalistky zaskočit hráčky pražské Slávie. Hlavě při podání Orlovské, která dokázala uhrát se svými spoluhráčkami šňůru devíti bodů v řadě a tím také získat s přehledem úvodní sadu. Ve druhém setu se hráčky Slavie zlepšily, avšak hosté díky výborně hrající Košické, která měla téměř 70% úspěšnost, nakonec dovedli i druhý set do vítězného konce. Třetí sada byla hodně dramatická, domácí hráčky po celou dobu vedly a nakonec rozhodl až šestý setbol. Ve čtvrtém setu Sokolky od počátku vedly a svůj náskok si udržely až do úspěšného konce. „Po dvou vyhraných setech z naší strany přišlo takové uspokojení a hlavně ztráta koncentrace. Střídání oživilo naší hru a čtvrtý set byl již v naší režii,“ řekla po utkání spokojená trenérka Frýdku-Místku Alexandra Dedková.

Extraligové volejbalistky Frýdku-Místku se v následujícím týdnu představí dvakrát domácímu publiku. Nejdříve to bude v pátek 23. října, kdy od 17 hodin přivítají v místecké hale 6. ZŠ hráčky Liberce. O čtyřiadvacet hodin později to bude opět duel v domácím prostředí, a to s volejbalistkami KP Brno.

Rozhodčí: Kvarda – Krsek, diváků: 100, čas utkání: 100 minut.

Frýdek-Místek: Mazurová, Frigmanská, Malá, Šímová, Orlová, Košická. Libero: Kanovská. Střídaly: Kojdová, Cidlíková, Pavelková, Haškovcová. Trenérka: Alexandra Dedková.

Další výsledky 3. kola: SCM-ČVS-JKY – Prostějov 0:3 (-14, –11, –12), Liberec – Olymp Praha 0:3 (-18, –18, –23), Mittal Ostrava – Přerov 3:1 (24, 21, –22, 23).

1.xxMittal Ostravaxx3×x3×x0×x0׬x9:4×x6
2.xxOlymp Prahaxx3×x2×x1×x0׬x8:3×x5
3.xxFrýdek-Místekxx3×x2×x1×x0¬×x6:5×x5
4.xxProstějov¬xx2×x2×x0×x0×x6:0×x4
5.xxOlomoucxx2×x2×x0×x¬0×x6:2×x4
6.xxSlavia Prahaxx2×x1×x1×x0׬x4:3×x3
7.xxBrnoxx2×x1×x1×x0׬x3:4×x3
8.xxSCM-ČVS-JKYxx3×x0×x3×x0׬x2:9×x3