V loňském ročníku skončily Sokolky po základní části na pátém místě. Stejná příčka jim pak připadla i po skončení celé soutěže, jelikož ve čtvrtfinále jim stopku po čtyřech duelech vystavily volejbalistky UP Olomouc. „Loňská sezona byla z naší strany herně kvalitní, byli jsme s jejím průběhem spokojeni. Jasně se ale ukázalo, že jsme měli příliš úzký kádr," zhodnotila krátce loňské působení v nejvyšší soutěži žen trenérka týmu Alexandra Dedková. A jaké má trenérka plány před začátkem nové sezony? „Rádi bychom předváděli kvalitní ženský volejbal s moderními prvky, a to jak v útoku, tak i v obraně. Takovým přáním je skončit do pátého místa," přeje si Dedková.

Ještě než se volejbalový kolotoč Uniqa extraligy žen rozeběhne, zúčastnily se Sokolky dvou kvalitně obsazených turnajů. Na Ostrava Cupu skončil frýdecký celek druhý hned za mistrovským Prostějovem. Pražský Mizuno Cup už ale tolik výsledkově Sokolkám nevyšel, jelikož tým skončil v konkurenci další tří extraligových celků (pořádající Olymp Praha, Šternberk a TJ Ostrava) poslední.

Kádr frýdeckého celku se oproti minulé sezoně opět dosti obměnil. V týmu už chybí Petra Kojdová, Jurčíková, Chudobová a sestry Pavelkovy. Staronovou tváří je naopak slovenská reprezentantka a rodačka z Liptovského Mikuláše Paula Kubová. Ta už ve Frýdku-Místku působila před rokem, naposledy působila v nejvyšší slovenské soutěži, kde oblékala dres Spišské Nové Vsi. Z Přerova pak přišla nahrávačka Denisa Kavková a z juniorek univerzálka Kristýna Závodná a sestry Vašínovy. Smečařka Ivana a blokařka Kateřina. „Pro mě je dobrou zprávou i to, že mohu již plně počítat s Martinou Jakubšovou, která toho v loňské sezoně moc neodehrála," raduje se Dedková. 

SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK
Blokařky: Martina Mukařovská (1), Veronika Závodná (13), Kateřina Vašínová (4).
Nahrávačky: Katarina Dudová (7), Denisa Kavková (8).
Univerzálky: Paula Kubová (6), Kristýna Závodná (10).
Smečařky: Martina Jakubšová (12), Kateřina Holišová (14), Ivana Vašínová (3).
Libero: Kamila Spáčilová (7).
Trenérka: Alexandra Dedková, asistent trenéra: Daniel Merta. Předseda klubu: Jiří Zaoral.
Přišly: Kubová (Sp. Nová Ves), Kavková (Přerov), K. Závodná, I. a K. Vašínová (všechny juniorky FM)
Odešly: P. Kojdová (Olomouc), Jurčíková, Chudobová (konec kariéry), D. Pavelková (Přerov), A. Pavelková (konec kariéry)