Sokolky první dva sety po extraligovém restartu jasně prohrály, ve třetí sadě ale zabraly a vyhrály ji 25:20. „První dva sety od nás byly hodně špatné, od třetího setu jsme ale začaly hrát chytře a bojovně,“ uvedla kapitánka domácího týmu Daniela Pavelková. „Ve třetím setu jsme se zkoncentrovali a s bojovností jsme to uhráli,“ dodal kouč Frýdku-Místku Leoš Chalupa.

Čtvrtá sada se ale opět nesla v hostující režii. Domácí sice na jejím začátku vedly 7:4, Šelmy ale poté zabraly, skóre otočily, zvítězily 25:16 a zaslouženě vyhrály celý zápas. „Šelmy si od třetího setu zbytek utkání zkušeně pohlídaly,“ uvedla Pavelková. A trenér Chalupa s ní souhlasil. „Čtvrtý set měl soupeř pod kontrolou,“ dodal.

Sokolky tak letos v extralize prohrály i počtvrté. Šanci na nápravu budou mít během následujícího víkendu, kdy je nejprve čeká výjezd do Šternberku a poté domácí duel s dosud posledním Přerovem.

TJ Sokol Frýdek-Místek – VK Šelmy Brno 1:3 (-13, -16, 20, -16)

Rozhodčí: Pecháček, Kavala. Bez diváků.

Frýdek-Místek: Hadáčková, Uhrová, Pavelková, Tkáčová, Staňková, Borovcová, libero Teperová. Střídaly: Mitrega, Šnellyová, Grygarová, Petrová. Trenér: Chalupa.