Špatný začátek házenkářů Paskova.

Paskov - První zářijový víkend byl ve znamení zahájení mistrovských soutěží v házené. Nejinak tomu bylo i u házenkářským týmů KH Orel Paskov.

11.9.2008

Ilustrační foto.Foto: archiv Jindřichohradecký deník

Paskovské družstva tentokráte odehrála svá mistrovská utkání na hřištích svých soupeřů. Ženy hrály na hřišti vloni ještě prvoligového celku Sokola Velkého Meziříčí, muži hráli v Trnávce a dorostenci hráli v Hlučíně.

Velké Meziříčí – KH Orel Paskov 27:19 (12:10)

Ve Velkém Meziříčí nedošlo k žádnému překvapení. K vidění byl vyrovnaný zápas pouze v první půli. Od úvodní minuty nebyl brankový rozdíl větší než o dva góly. Paskovské družstvo dokonce vedlo ve 27. minutě 10:9. Jenže tříminutový střelecký výpadek potrestal soupeř třemi brankami a první půli tak vyhráli domácí 12:10. Střelecká krize paskovského týmu trvala i po změně stran a zbytečné technické chyby umožnily ženám z Velkého Meziříčí zvyšovat svůj náskok. Paskovské ženy nakonec podlehly svým soupeřkám o osm branek.

Paskov: Lokajová - Tvarožková 4, Šupicová 1, Baranová 3, J. Štefková 3, Marynčáková 1, D. Štefková, Vlková 6, Valkovičová, Skopalová, Májová 1. Trenérka Monika Ondrušíková.

Výsledky 1. kola:

SHK Kunovice – Tatran Bohunice 27:19 (13:9),

TJ Sokol Poruba – HC BRITTERM Veselí 29:26 (15:12).

Týmy SK Olomouc a Sokol Karviná měly volno.

První mistrovské utkání po dvouleté přestávce ve druhé lize mužům Paskova nevyšlo

Sokol Trnávka – KH Orel Paskov 30:19 (16:11)

Přestože domácí byli v zápase mírnými favority, neproměňováním svých střeleckých příležitostí dovolili hosté soupeři vytvořit si v prvním poločase pětibrankový náskok. I když ve druhém poločase začalo ze strany hostí trpělivé stahování náskoku domácích (ve 32. minutě byl stav 20:17, pozn. red.), následovala od 38. minuty série dalších zahozených šancí. Navíc hosté svůj nepovedený zápas korunovali zbytečnou chybou ve vlastním oslabení, když na hřiště vběhl jeden hráč navíc. Následující přesilovou hru 6 na 4 využili domácí k znovu nabrání dechu a hosté již nedokázali na nepříznivý vývoj reagovat.

Paskov: Kožešník, Pohludka - Horák, Kresta 2, R. Novák, Bednárek 1, Holčák 1, R. Blažek 1, Piš 2, Pavlíček 5, T. Blažek, Bezecný 4, Kuděla 3, Meca.

Zbrojovka Vsetín – DTJ Polanka n. O. 30:31 (13:12),

TJ Sokol Ostrava – Házená Uničov 41:26 (22:17),

TJ Lesana Zubří – TJ Sokol II Prostějov 32:27 (13:14),

TJ STM Olomouc – SK Velká Bystřice 35:24 (21:12),

TJ Šumperk – TJ Holešov 28:17 (16:9).

Také paskovští dorostenci sehráli svůj úvodní mistrovský zápas na hřišti svého soupeře

HC Hlučín – KH Orel Paskov 29:22 (13:9)

Po vyrovnaném začátku se domácí mladíci dostali do čtyřbrankového vedení, které si udrželi až konce první půle. Ve druhém dějství se hostujícímu družstvu již nepodařilo snížit náskok domácích a nakonec Paskovští prohráli o sedm branek.

Paskov: Meca – Trebatický 7, Blažek 6, Novák 6, Maňák, Skalický 2, Froněk, Vlček, Stanovský 1. (zd)

11.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační fotografie.

V městských lesích probíhá kalamitní těžba po vichřici

Návštěvníci u informační tabule naučné stezky Mionší v Dolní Lomné.

Rozhodnuto: Mionší bude bez lidských zásahů

Žena i přes přítomnost své nezletilé dcery nezvládla popíjení alkoholu

Na pořádné problémy si zadělala žena a matka v jedné osobě, která vzbudila o víkendu rozruch v jedné z třineckých restaurací.

Revoluce v údržbě silnic. Mají se řidiči bát nadcházející zimy?

/ROZHOVOR K TÉMATU/ Letošní zima na silnicích první třídy vyvolává velké obavy. Z rozhodnutí státu je budou vůbec poprvé udržovat soukromé firmy. Dopravní experti se děsí, co to v případě sněhových kalamit přinese. "Bojím se komedie, které lidé nebudou vůbec rozumět," říká předseda dozorčí rady Ostravských komunikací Josef Babka.

Česká televize točí podle reálných kauz z Moravskoslezského kraje

Metanol a Dukla 61 – filmy podle skutečných událostí, které právě natáčí Česká televize. Zatímco ten první pojednává o takzvané metanolové aféře, při níž jen v Česku zemřelo  49 lidí a více než stovku dalších obětí čekaly trvalé zdravotní následky, druhý je inspirovaný událostmi léta 1961, kdy při havárii v havířovském dole Dukla zahynulo 108 horníků.

Ovečky pomůžou dobré věci

Už třetí ročník charitativní akce s názvem Každá ovečka se počítá letos pořádá Rekreační centrum Sepetná v Ostravici společně s Handicap centrem Škola života z Frýdku-Místku.