Svěřenkyně trenérky Marie Hrachové tak dosáhly na stejné umístěni, které získaly v loňské sezoně. „Obhájily jsme vlastně loňské umístění, čímž jsme si splnily svůj letošní cíl. Podle mě máme ty medaile naprosto zasloužené, jelikož letošní sezony byla velice vydařená," svěřila se po posledním zápase frýdlantská jednička Hana Bartošová.

Frýdlant v letošním semifinále nastoupil proti hodně posílené Břeclavi. Oba zápasy s obhájkyněmi titulu skončily nakonec porážkou 0:5. „Břeclav byla v semifinálových zápasech jasně lepší. Potvrdily se tak papírové předpoklady. V domácí odvetě to bylo sice z počátku o dva míčky, ale vždy, když jsme potřebovaly něco uhrát, tak to potřebné štěstíčko chybělo. Ne nadarmo se ale říká, že štěstí přeje lepším," dodala k semifinálové sérii trenérka SK Marie Hrachová.

Břeclav se tak o zlato střetne se svým tradičním rivalem z Hodonína, který ve druhém semifinále zdolal SK Dobré také ve dvou zápasech 5:1 a 5:0. Frýdlantské stolní tenistky se tak díky lepšímu postavení v tabulce po základní části mohly radovat ze zisku bronzových medailí.