Jihomoravanky po výhře 5:2 na svých stolech, dokázaly zvítězit i v odvetě, bylo to však po obrovském boji plném zvratů. Břeclav si tak stejně jako v řadě předcházejících ročníků zahraje o mistrovský titul s Hodonínem.

Samotná odveta, která se odehrála na ostravských stolech (Frýdlant se pro příští sezonu stěhuje do Ostravy a bude hrát nejvyšší soutěž s novým názvem, pozn. red.), začala lépe pro frýdlantský celek. Hostující mladé hráčky Karin Adámková a Aneta Kučerová se jen pomalu dostávaly do tempa a obě své vstupní zápasy prohrály. Prohra Kučerové s domácí jedničkou Bartošovou se očekávat dala, větší ztrátou pro hostující celek byl nečekaný bod trojky Dagmar Blaškové, která byla tentokrát výrazně útočnější, než v prvním semifinále. Vivien Ellö snížila hladkou výhrou nad čerstvou juniorskou mistryní republiky Zdenou Blaškovou a následně porazila i její sestru Dagmar a bylo srovnáno na 2:2. Za nerozhodného stavu přišel zlomový okamžik. Adámková stejně jako v Břeclavi se vytáhla na svou bývalou spoluhráčku Bartošovou, její hra na ni platila. „Karin hrála velmi dobře takticky a určitě jí k sebevědomí pomohla i domácí výhra nad Bartošovou," komentoval zisk třetího bodů kouč MSK Petr Nedoma.

Když pak Kučerová po pětisetovém boji zdolala Zdenu Blaškovou, zdálo se být rozhodnuto. Vždyť na řadě byl třetí zápas břeclavské opory Ellö, která jen tak neprohrává. Bartošová, která již vícekrát sahala s Maďarkou po úspěchu, naposledy právě v pátek v Břeclavi, kde měla jeden mečbol, dovedla tentokrát své úsilí do zdařilého konce a vykřesala naději na úspěch Frýdlantu. A protože Adámková neumí najít účinnou zbraň proti důraznější Zdeně Blaškové, stav utkání se vyrovnal na 4:4 a o všem rozhodovala závěrečná dvouhra mezi domácí Dagmar Blaškovou a břeclavskou Kučerovou. „Dáša prohrávala v prvních dvou setech 3:7 a 5:8, přesto se dokázala v závěru sad prosadit a ujala se vedení dva nula. Aneta ale ztrátu obou setů následně dohnala a po průběžném stavu 6:6 zvládla následně lépe koncovku závěrečného duelu," posteskla si frýdlantská trenérka Marie Hrachová, která ještě dodala: „Byl to výborný, dramatický zápas. Škoda, naše děvčata ho mohla klidně i vyhrát. Jsem ráda, že přišli i diváci. Věřím, že i v budoucnu si tady v Ostravě cestu na ženský stolní tenis zase najdou," uvedla k dramatickému utkání, které trvalo plných 155 minut trenérka SK Frýdlant. Její svěřenkyně skončily v české extralize, stejně jako vloni, na bronzovém stupínku.

Plánované finále, které se bude hrát na tři vítězná utkání, by mělo začít v pondělí 9. května v Hodoníně.

SK Frýdlant nad Ostravicí - MSK Gumotex Břeclav 4:5

Výsledky: D. Blašková – Adámková 3:2 (-4, 11, -8, 7, 9), Bartošová – Kučerová 3:1 (5, 8, -11, 9), Z. Blašková – Ellö 0:3 (-4, -4, -5), Bartošová – Adámková 1:3 (6, -10, -8, -6), D. Blašková – Ellö 0:3 (-10, -8, -3), Z. Blašková – Kučerová 2:3 (-4, -9, 8, 10, -5), Bartošová – Ellö 3:2 (-8, 4, -14, 6, 7), Z. Blašková – Adámková 3:0 (7, 4, 10), D. Blašková – Kučerová 2:3 (9, 10, -6, -7, -7). Konečný stav série: 0:2.

JAROSLAV HÝBNER