Hodonín – Frýdlant n/O. 5:4

Obhájkyně titulu byly pod velkým tlakem, ve Frýdlantu totiž prohrály 3:5, takže doma nesměly zaváhat. Navíc se pomalu za modré stoly vkrádala dusná atmosféra z venku, kde panovaly třicetistupňové teploty. Úvod druhého finále šel podle plánu, i když oproti prvnímu utkání nastoupila jako hodonínská trojka Dzelinská.

Za stavu 3:3 přišel očekávaný duel jedniček. Renata Štrbíková znovu potvrdila své výsadní postavení v extralize a hladce porazila Číňanku Shi Dan 3:0 na sety. Osmé utkání začalo pro frýdlantskou Harabaszovou jako doma a dostala se do vedení 2:0 na sady. Domácí Vachovcová však nesložila zbraně a utkání otočila.

„Absolutórium pro Alenu, neskutečné. S tím co má za sebou, tak jenom smekám. Nebýt Aleny, tak by byl dneska konec,“ ví hodonínský trenér Jaromír Kubina. Souběžně už začaly hrát i trojky. Dzelinskou kvůli zranění zad vystřídala Pelcmanová. Ta první set prohrála, ale pak domácí hráčka zvládla vypjatou koncovku druhé sady a pak dotáhla zápas s Horákovu do vítězného konce. „Bylo to těžké. Nervy jsou tam vždycky. Je třeba se vzchopit a zabojovat. To jediné mně pomohlo. Povzbudila jsem se, diváci mi pomohli a podařilo se to,“ odechla si sedmnáctiletá Alexandra Pelcmanová.

Hodonín tak srovnal sérii na 1:1. „Je to vyrovnané. Momentálně to Lence tak nešlo, vedla s Alenou 2:0. Hrála trošičku moc riskantně, což Aleně vyhovovalo. Holky ale udělaly všechno, bohužel,“ smutnila trenérka Frýdlantu Marie Hrachová.

Shi Dan – Horáková 3:0
Dzelinská – Harabaszová 0:3
Vachovcová – Štrbíková 1:3
Shi Dan – Harabaszová 3:0
Dzelinská – Štrbíková 0:3
Vachovcová – Horáková 3:0
Shi Dan – Štrbíková 0:3 (-8,–4,–7)
Vachovcová – Harabaszová 3:2 (7,13,–7,–5,–8)
A. Pelcmanová – Horáková 3:1 (9,–11,–7,–8)