Ve dnech 1. – 2. října se konalo na dvou fotbalových plochách stadionu ve Stovkách okresní kolo AŠSK středních škol v kopané. Celkem se do „Středoškolek“ přihlásilo 13 středních škol z okresu Frýdek-Místek, což čítalo 196 hráčů a 15 pedagogických pracovníků.

Družstva byla rozdělena do čtyř skupin a hrálo se na 2krát 20 minut. Celkem se odehrálo během dvou dnů 54 zápasů a hráči vstřelili celkem 91 branek. Celý turnaj odřídili zkušení rozhodčí Švec, Ostřanský, Žvak, Trbušek, Király a Hrušecký.

První dvě družstva z každé skupiny postoupila do finálové skupiny, kde každý tým odehrál další dvě utkání systémem každý s každým. Ze skupin nakonec do semifinále postoupil loňský vítěz SPŠ FM, když si následně poradil s SŠ Třinec-Kanada 3:1.

Druhou semifinálovou dvojici tvořil tým Gymnázia z Frýdlantu a SŠ oděvní a obchodně podnikatelskou FM (1:0). V zápase o bronz musely rozhodnout pokutové kopy a v nich byli úspěšnější studenti SŠ OaOP FM (4:3).

Tým SPŠ FM nakonec obhájil loňský triumf, když frýdlantské gymnázium porazil 1:0. Průmyslováci tak postoupili do krajského finále, které se koná v dubnu příštího roku.

Celkové pořadí:

1. SPŠ FM,

2. Gymnázium Frýdlant n. O.,

3. SŠ OaOP FM,

4. SŠ Třinec-Kanada,

5. SŠ Infotech FM,

6. SŠ el. a dřevozpracující FM,

7. SOŠ a VOŠ PO FM,

8. SŠ gastronomie a služeb FM,

9. SŠSD FM,

10. SSŠ podnikatelská FM,

11. OA FM,

12. SŠ zemědělská a lesnická FM,

13. SZŠ FM. (kr)