V juniorské kategorii startovali Jan Kaděra (-57 kg, tým) a Sára Barabášová (-64 kg, tým). Pro oba závodníky to byl jejich první evropský šampionát. V seniorech se představili zkušenější Martin Kosík (-71 kg, tým), Lumír Kunz (sebeobrana muži) a Kateřina Kolářová (technické sestavy I. DAN, -75 kg, tým). Frýdecko-místečtí taekwondisté absolvovali ještě před odjezdem do Itálie intenzivní měsíční přípravu v Brandýse nad Labem.

První závodní den byl věnován technickým sestavám, kde v kategorii seniorek I. DAN startovala Kateřina Kolářová. Byl to její první start v této kategorii na mistrovství Evropy a rozhodčí velmi těsně do dalšího kola a bojů o medaile poslali slovinskou závodnici. Další na řadě byly týmové sestavy, kde se týmy seniorek (Kateřina Kolářová) a juniorů (Jan Kaděra) dokázaly probojovat až do finále. Tam však bohužel podlehly ruským týmům, takže čeští reprezentanti získali velmi cennou stříbrnou medaili.
V další kategorii (sebeobrana senioři) vybojoval tým České republiky (včetně Lumíra Kunze z Malenovic) po předvedení vysoce kvalitního technického výkonu a velmi reálné sebeobrany 3 proti 1 medaili nejcennější a stal se tak mistrem Evropy.

Druhý den se rozjely všechny váhové kategorie ve sportovním boji a týmové speciální techniky juniorů. Zde bojovali Sára Barabášová (-64 kg), která neprošla přes závodnici ze Skotska a Jan Kaděra (-57 kg), který neprošel přes ukrajinského závodníka. Oba frýdecko-místečtí juniorští závodníci předvedli vyrovnané zápasy a na jejich první ME to byly skvělé výkony. Další medaili, a to stříbrnou, přivezl do Čech, ale také do Frýdku-Místku tým juniorek včetně Sáry Barabášové, a to ve speciálních technikách.

Třetí den patřil na evropském šampionátu seniorskému sportovnímu boji. Martin Kosík vybojoval 3. místo za boj v kategorii do 71 kg, kde porazil závodníky z Anglie a Chorvatska. Stopku mu dal až silný soupeř z Ruska. Kateřina Kolářová se musela v prvním kole potýkat s velmi nepříjemnou situací, když po pochybení rozhodčích nejprve zvítězila ruská závodnice, ale po uznání protestu následovalo ještě minutové prodloužení, kde již s přehledem kralovala česká reprezentantka. V dalším kole po vyrovnaném boji ale již Kolářová vypadla s reprezentantkou Bulharska a umístila se tak na pěkném 3. místě.

Čtvrtý a zároveň poslední závodní den byl věnován týmovému sportovnímu boji všech věkových kategorií a silovému přerážení (senioři). Tým juniorek (Sára Barabášová) se probojoval ve sportovním boji přes Skotky a Rusky do finále, kde podlehl Ukrajině. Juniorský ženský tým se tedy umístil na 2. místě. Tým seniorek (Kateřina Kolářová) prošel bez problémů přes skotský tým, dále přes favorizovaný tým Rusek, ale ve finále prohrál s bulharským týmem a vybojoval tak další stříbrnou medaili. Seniorský tým (Martin Kosík) prošel přes italské reprezentanty a v následujícím kole na ně čekali velmi silní Chorvaté. Těm ale čeští senioři nedali šanci a postoupili tak do finále, kde se setkali opět s dlouhodobě neporaženými Rusy. V tomto finále proběhly adrenalinové boje a po celkové remíze nakonec vyhrála Česká republika a seniorským mužům tak mohla být na krk zavěšena zlatá medaile a přidělen titul mistrů Evropy. V silovém přerážení (týmy) získala pak Kateřina Kolářová stříbrnou medaili.

Česká republika se celkově stala třetí nejúspěšnější zemí Evropy za Ruskem a Ukrajinou. Medailová bilance našich frýdecko-místeckých závodníků včetně týmových umístění: Sára Barabášová (0-2-0), Jan Kaděra (0-1-0), Martin Kosík (1-0-1), Lumír Kunz (1-0-0), Kateřina Kolářová (0-3-1). Celkem Škola Taekwon-do ITF z Frýdku-Místku získala na evropském šampionátu dvě zlaté, šest stříbrných a dvě bronzové medaile.

KATEŘINA KOLÁŘOVÁ
KATEŘINA BIRKÁŠOVÁ