Taekwondisté se neztratili

FRÝDEK-MÍSTEK - Členové Školy TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek vytvořili nový rekord v počtu reprezentantů České republiky, kteří kdy vyrazili z našeho statutárního města na mistrovství Evropy v moderním korejském bojovém umění sebeobrany TaeKwon-Do ITF. Z estonského Tallinu si přivezli sedmnáct medailí.

7.11.2007

V prvním kole si Mraček (vpravo) lehce poradil s finským závodníkem. „Takové lehčí zápasy jsou na začátek dobré, dostanu se pak na tu správnou teplotu,“ říká mistr světa. Foto: Deník

Česká výprava čítala 52 zástupců, ze kterých bylo nominováno do bojů o evropské medaile v pěti soutěžních sportovních disciplínách sedm členů frýdecko-místecké školy. Konkrétně Jana Hoňková, Radek Košátko, Filip Gavlas, Lumír Kunz, Jana Koloničná, Kateřina Kolářová a Rostislav Pešák. Nejvíce nominací v jednotlivcích, a tím i medailových nadějí, si vybojovali Filip Gavlas a Jana Hoňková. Jelikož od roku 1991 získali čeští reprezentanti na ME a MS v součtu 150 zlatých, 173 stříbrných a 186 bronzových medailí, bylo velmi pravděpodobné, že tak jako v minulosti, i v letošním roce, se někdo ze jmenovaných vrátí jako mistr Evropy nebo medailista.

Favority byli Rusové

Favoritem na celkové prvenství bylo v letošním roce Rusko, a to především k široké nominaci 81 účastníků. Pouze Češi dokázali v letošním roce poprvé v historii vůbec porazit světovou jedničku, korejský tým, jak v technických sestavách, tak ve sportovním boji. Ve svém středu mají také mistry světa a stříbrné či bronzové světové medailisty, nevyjímaje ani Janu Hoňkovou, finalistku letošního mistrovství světa. Ve dnech 16. až 21. října se tedy v estonském Tallinu řádně zapotili, aby za výkony zde podané, mohli vystoupit na stupně vítězů. Soutěžilo se v technických sestavách, ve sportovním boji, v silovém přerážení desek, ve speciálních technikách do výšky a dálky s přeražením desky a v tradiční sebeobraně. To vše v jednotlivcích mužů i žen a v týmech, jak mezi seniory, tak juniory.

Úspěšní cvičenci 8. záladní školy

Jak se cvičencům z 8. základní školy vedlo nám prozradil trenér Miroslav Sýkora. “Frýdecko-Místečtí se vrátili se šesti zlatými, pěti stříbrnými a šesti bronzovými medailemi,” řekl Sýkora. Mistrem Evropy se stal Filip Gavlas v technických sestavách II. Dan, což je druhý stupeň černého pásu. Dále tento student herectví získal první místo s týmem juniorů ČR společně s kolegy Lumírem Kunzem a Rostislavem Pešákem v technických sestavách Tul. Všichni tři také získali zlato ve speciálních technikách do výšky a dálky na desky T-Ki, navíc i bronz ve sportovním boji týmů. Tato trojice závodníků se stala na ME 2007 mezi juniory nejúspěšnějším družstvem.

Zlato pro tým seniorek

Týmovou mistryní Evropy se stala a 1. místo získala s týmem seniorek ČR Jana Hoňková ve speciálních technikách T-Ki a také 1. místo s týmem seniorek ČR v silovém přerážení Wirok. K tomu ještě stříbrné medaile v týmových sestavách a bronzové medaile ve sportovním boji týmů. Její tým se stal mezi seniorkami nejúspěšnějším. “Jana si také vybojovala finálovou účast s konečným ziskem stříbrné medaile za sestavy tul I. Dan a v disciplíně sportovní boj Matsogi do 69 kilogramů se jí podařilo získat velmi prestižní bronzovou medaili,” pochválil závodnici Sýkora. Radek Košátko obsadil 1. místo s týmem seniorů ČR v technických sestavách a 2. místo v týmové disciplíně speciální techniky T-Ki.

Bronz pro český tým

Český tým také velmi dobře bojoval a po urputném boji s domácími Rusy obsadil nakonec 3. místo. Stříbrné medaile v nové páté soutěžní disciplíně Hosin Sool – sebeobrana vybojovali junioři Filip Gavlas a Lumír Kunz. Kateřina Kolářová a Jana Koloničná se prosadily s týmem juniorek ČR na 2. místo v týmových technických sestavách a 3. místo ve sportovním boji týmů. Prvně jmenovaná se probojovala v individuální kategorii ve sportovním boji Matsogi do 70 kilogramů na třetí příčku při svém prvním mezinárodním startu.

Celková bilance pro Českou republiku 12 zlatých, 15 stříbrných a 17 bronzových medailí. Mistrovství Evropy se zúčastnilo 28 zemí, přes 500 účastníků a Česká republika se umístila na celkovém druhém místě v Evropě! Nejúspěšnějšími týmy na ME 2007 byly seniorky v sestavě s Janou Hoňkovou a junioři ČR ( F. Gavlas, R. Pešák, L. Kunz, všichni TKD F-M 8.ZŠ).

7.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
DVĚ DERBY V TÝDNU. Hokejisté Třince a Vítkovic si to příští týden v rámci extraligy rozdají hned dvakrát. V úterý 24. října budou hrát doma Oceláři, v pátek 27. října se derby přesune do Ostravy.

Vítkovice se zadrhly, Třinec se drží na špici

Jiří Vzientek v ostravské redakci Deníku.

ON-LINE s Jiřím Vzientkem, krajským zastupitelem a kandidátem ČSSD do PČR

Laser ukázal, že firma šetřila na asfaltu. Silnici zřejmě opraví znovu

Vedení kraje nedávno začalo pomocí laserového zaměřování kontrolovat firmy, jak kvalitně opravují vozovky. Používá k tomu technologii, která pomocí paprsku dokáže změřit tloušťku asfaltu. A pochybení se ukázalo hned při prvním testu.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Tento týden představíme školáky ze ZŠ v Milíkově a Bukovci

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

O svatební obřady na úřadech mají snoubenci pořád zájem, roli hraje také cena

Někteří snoubenci chtějí mít svatbu na jednom místě s obřadem i hostinou. Obřad tak obvykle pořádají na okrajích měst, v horských hotelech nebo penzionech. Zájem o sňatky na úřadě ale přesto neupadá.