„Skupina zahájila sezonu bez otálení tvrdými tréninky, při kterých jsme se snažili s dalšími lektory na své tanečníky přenést nejen správnou techniku a zvládnutí mnoha tanečních stylů, ale také podporu v jejich osobitém projevu a ve freestyle. Myslím si, že dřina jak trenérů, tak i samotných tanečníků, se rozhodně vyplatila," svěřila se trenérka Kristýna Blahutová.

První cesta tanečníků z Funky Beat vedla do nedaleké Ostravy. „Byla to taneční battly akce, kde musí soutěžící během krátkého časového intervalu předvést především, že umí naslouchat a vnímat hudbu. Dále že má dobře zvládnutou techniku daného stylu, ale především do svého projevu přidat i něco navíc, a to styl, výraz, energii, vtipnost i schopnost rychle zareagovat," prozradila Blahutová. Ta na tuhle akci vzala své nejmenší tanečníky a pevně věřila v úspěch. „A úspěch skutečně přišel. Talentovaná Claudie Kašajíková se i přes obrovskou konkurenci dostala až do samotného finále a nakonec si po neuvěřitelném výkonu odnesla zlato," pyšnila se frýdecko-místecká trenérka z Funky Beat.

Další soutěží, které se tanečníci skupiny Funky Beat úspěšně zúčastnili, se konala v Olomouci a nesla název O hanácký koláček. „Jedná se o soutěž ve freestyle a účastníci zde mohli bojovat jak v kategorii jednotlivců, tak i v duech," řekla Blahutová, která vzápětí dodala: „Musím ještě zmínit, že konkurence zde byla opravdu vysoká, ale naši tanečníci se ničeho nezalekli. Z dětí si nakonec vybojoval třetí místo Milan Bolgač a pro krásné šesté místo si přišla Karolína Perézs. V hlavní věkové kategorii se stříbrnou medailí může pyšnit Ondřej Kaloč, čtvrté místo si pak vytančil Jan Huvar. V kategorii dua porotu o svém talentu přesvědčila dvojice Milan Bolgač a Šimon Rožnovský, kteří získali druhé místo," vypočetla medailové úspěchy trenérka Kristýna Blahutová.

Mladí členové taneční skupiny Funky Beat Šimon Rožnovský (zleva), Sára Kupčáková, Klaudie Kašajíková, Viktorie Peterová a Vendula Bystroňová.

MLADÍ ČLENOVÉ taneční skupiny Funky Beat Šimon Rožnovský (zleva), Sára Kupčáková, Klaudie Kašajíková, Viktorie Peterová a Vendula Bystroňová. Snímky: archiv oddílu

Třetí štací taneční skupiny z Frýdku-Místku byla kopřivnická akce Děti fitness aneb sportem proti drogám. „ Jak děti, tak junioři i hlaváci doslova smetli svou konkurenci a dá se říct, že bojovali spíše mezi sebou o lepší příčky," smála se Blahutová.

V dětech se na pomyslnou bednu nakonec postavili Nela Gaudynová, Milan Bolgač a Nela Starůstková. Čtvrté místo patřilo Klaudii Kašajíkové, páté Viktorii Peterové a šesté Nele Krpcové. V juniorech získala zlatou medaili Sára Hořáková, stříbrnou Michaela Kračmerová a bronzovou Natálie Maříková. Čtvrté místo si pak vybojovala Dia Phtuová, páté Marcel Mareš a šesté místo náleželo Anně Rumianové. V hlavní věkové kategorii se na prvním místě umístil Jan Huvar, na druhém Michaela Grossmannová, třetím Tomáš Brož, čtvrtém Dominik Myšinský a nakonec na šestém Jan Tonka.

Neméně úspěšní byli svěřenci Kristýny Blahutové i na velkém republikovém kole soutěže Děti fitness aneb sportem proti drogám v Brně. „I zde se našim tanečníkům podařilo rozdrtit konkurenci, když si zlato vybojovali Boková, Starůstková, Kráčmerová a Brož," radovala se z úspěchu svých svěřenců Blahutová.

Poslední akcí, do níž se skupina s vervou pustila, byla X-mass párty ve Frýdku-Místku. „Členové naší skupiny tuto akci pro město pořádají již třetím rokem. Její součástí je vždy připravené vystoupení nejstarších členů, letos poprvé jsme se rozhodli uspořádat taneční battly. Zúčastnili se jich jednak naši tanečníci, ale také členové mnoha dalších skupin i z jiných měst," dodala Kristýna Blahutová. 

JIŽ ZÍTRA si čtenáři budou moci přečíst ve Frýdecko-místeckém a třineckém deníku rozhovory s účastníky extrémního závodu Adidas 24 hodin na Lysé hoře. Na dotazy sportovní redakce odpovídali hlavní organizátor akce a v závodě bronzový Libor Uher a vítěz, mistr republiky v horském maratonu jednotlivců, Jan Zemaník.