Blahutová kralovala v Kopřivnici

Nejdříve se skupina Funky Beat vydala koncem listopadu do Kopřivnice na moravské semifinálové kolo jednotlivců v kategorii funky a vedla si tam velmi dobře. Děti byly rozděleny do dvou kategorií podle věku (mladší 7 až 11 let a starší 12 až 18 let). V mladší kategorii skončil na šestém místě Michal Lampa a na třetím Adéla Sluštíková. Porota rovněž udělovala cenu za sympatii, kterou získala Karolína Rožková. V kategorii starších dětí skončila šestá Denisa Raganová, pátá Gabriela Skupinová a čtvrté místo získal Jakub Farkaš. Na prvním místě excelovala Barbora Blahutová, která byla jednohlasně zvolena všemi porotci. Rovněž ve starší kategorii byla zvolena cena sympatie a tu opět získal člen skupiny Funky Beat Marek Coufal. Skupina také vybojovala cenu za nejlepší kámen v kategorii Originální skladby. „Téměř všichni se porotě natolik líbili, že postoupili do Brna na republikové kolo, které se uskuteční v lednu. Tak na nás myslete a držte palce,“ vzkazuje trenérka Kristýna Blahutová.

Bohumínský zvoneček

O čtrnáct dní později se mladí tanečníci vydali do jiného města a to do Bohumína, kde probíhalo druhé kolo soutěže s názvem Bohumínský zvoneček v improvizaci kategorie hip hop. Děti byly rozděleny na tři kategorie - děti, junioři a mládež. V kategorii děti se na třetím místě umístil Jan Tonka. Velmi dobře zatancovala Klára Ficeková, která vybojovala druhé místo a prvenství získala Karolína Rožková. V kategorii junior s přehledem zvítězil Marek Coufal, který svým tancem doslova ohromil. Ale vyvrcholení přišlo v nejstarší kategorii. Bronz vytančil Filip Vludarčik, stříbro Denisa Raganová a na první místě opět zaslouženě kralovala Barbora Blahutová.

Kopřivnické Mecheche

V neděli 14. prosince se pak skupina vydala opět do Kopřivnice na soutěž choreografií - Kopřivnické Mecheche. Funky Beat soutěžilo v kategorii Show dance nad 12 let a to se sestavou Rrrr! I tentokrát sklidila skupina obrovský úspěch a vybojovala si zaslouženě prvenství. „Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem rodičům, kteří děti podporují a pomáhají, Nikole Krutilové a také panu řediteli 5. Základní školy za velmi kladný přístup a pomoc naší skupině. Skupině se daří a to je dobře. Zaslouží si to. Ale nikdo nesmí usnout na vavřínech a musí stále makat a zlepšovat se,“ řekla závěrem trenérka Kristýna Blahutová. (zd)