Skupina Funky Beat se na začátku letošní sezony vypravila na soutěž do Kopřivnice a vracela se s obrovským úspěchem a nadšením.

Trenérka Kristýna Blahutová letos vyslala na soutěž zhruba 50 svých svěřenců, ale i z tak velkého poctu muže s klidným srdcem říct, že úplně každý z nich ze sebe vydal maximum a na všechny muže být jedině pyšná.

„Jednalo se o moravské semifinálové kolo soutěže Děti fitness aneb Sportem proti drogám, odkud je možné postoupit do republikového kola v Brně. Skupina Funky Beat se této soutěže pravidelně účastní a vždy odchází ověnčena medailemi a cenami,“ sdělila trenérka Kristýna Blahutová.
Také letos si v Kopřivnici frýdečtí tanečníci nepočínali zrovna špatně.

Mladí tanečníci soutěžili ve třech kategoriích, a to děti, junioři a hlavní věkové kategorie. „Myslím si, že zcela bez nadsázky mužu říct, že v každé kategorii konkurenci doslova převálcovali,“ pyšní se trenérka.

V této soutěži tanečníci předvádí krátkou choreografii podle lektora a musí tak prokázat zvládnutou techniku, pohybovou paměť, ale důležitou roli zde hraje také energie, výraz a schopnost vlastní improvizace a freestyle, což vše taneční skupina z Frýdku-Místku dokázala. Jako první soutěžili úplně ti nejmenší, ale i pres svůj nízký vek podali opravdu fascinující a strhující výkony, za něž by se nemuseli stydět ani ti starší.

„Na své nejmladší svěřence jsem se nemohla Funky Beat dobře zahájila sezonu vynadívat, vyzařovala z nich obrovská energie a hlavně je vidět, že je tanec skutečně hodně baví. Jejich nadšení mě těší úplně nejvíc a motivuje mne k další práci. Mám neskutečnou radost, když vidím, jaký kus práce děti udělaly a jak se neustále vyvíjí,“ prozradila dojatě mladá trenérka.

Na šestém místě se umístil Milan Bolgač, páté místo si vytančila Natálie Šmídová, čtvrtá byla Nela Starustková. Bronzovou medaili si domu odnesla Sára Kupčáková, stříbrnou pak Klaudie Kašajíková.

Zlatou medailí se pak mohla pyšnit Anna Rumianová. Poté následovala početná kategorie junioru, na které ze strany trenérky padala také jen chvála. „Krásné čtvrté místo si tentokrát vybojoval Dominik Myšinský, třetí byl Marek Minar, druhá Adéla Sluštíková a na stupínek vítězů se letos postavil talentovaný Say Keita,“ radovala se z úspěchu svých svěřenců Blahutová.

Jako poslední se přišli na parket ukázat ti nejstarší. Ti také předvedli skvělé výkony a porotě a divákům tak poskytli skvělou podívanou a show. Konkurenci doslova smetli, a tak vlastně šlo spíše o soutěž pouze mezi nimi. Po napínavém boji si nakonec šesté místo vybojovala Sára Zlámalová, pátá příčka patřila Jarku Matalovi a na neoblíbené bramborové pozici zůstala Aneta Moskvová.

Bronzovou medaili si vytančila Barbora Blahutová, stříbrnou Marek Coufal a prvenství zaslouženě získal Jan Hoferek. Téměř všichni se tak zúčastní republikového kola v Brně a můžeme jen doufat a držet palce, že bude pro frýdecko-místecké tanečníky stejně úspěšné.