Závod pořádal oddíl OB TJ Baník Ostrava a zúčastnili se jej také závodníci z SKOB Frýdek-Místek. „První den byla na pořadu klasika, na druhý den se běžela krátká trať," řekl předseda frýdecko-místeckého oddílu Vlastimil Mutina.

Na start se nakonec postavilo více než šest stovek závodníků z celé Moravy, ale také i třeba ze sousedního Polska. „Tratě vedly krásnými čistými lesy v okolí Visalají, kdy převýšení tratí bylo převážně v horní hranici, takže obtížnost byla pro závodníky hodně vysoká. Přesto si dovolím tvrdit, že se závody musely zúčastněným líbit, jelikož terén byl opravdu pěkný a zajímavý," nechal se slyšet Mutina.

A jak si orientační běžci z Frýdku-Místku vůbec vedli? V klasickém závodu se v kategorii H18C na nejvyšší stupínek postavil Radek Božoň, v kategorii H10C skončil Jan Bjolek druhý, kterého pak doplnil bronzovým umístěním ještě Martin Telecký v kategorii H55C. Také na druhý den zacinkaly cenné kovy. V kategorii dospělých H21C zvítězil Michal Frainšic, druhé místo si připsal na své konto Martin Telecký (H55C) a z třetího místa se radovali ještě Vendula Božoňová (D14C), její bratr Radek Božoň (H18C) a Ludvík Zeman (H55C).
Poslední závod krajského žebříčku jednotlivců je na pořadu v polovině června u Vsetína. „Naši závodníci si tam pojedou upevnit své průběžné postavení v žebříčku. Vždyť Kateřina Zahradníková, Jan Bjolek a Radek Božoň jsou na prvních místech," pochvaloval si Vlastimil Mutina.