Když před několika lety přišel jeden tenisový nadšenec s myšlenkou amatérské tenisové soutěže, dokázal zpočátku zaujmout jen malou skupinu svých přátel a známých. Tato skupinka se postupem času ale rozrostla na dnešních 33 hráčů tvořících dvanáctku družstev (dvou až tříčlenných). Celá soutěž tak nakonec získala i název Tenis Cup FM. „Přidal se i systém soutěže, vznikla pravidla a přibyly i webové stránky soutěže," prozradil jeden z aktérů Jiří Bajtek.

Samotný letošní ročník byl vzhledem ke svému rozsahu rozlosován již v říjnu minulého roku. Tenisté po odehrání základní části, která mimochodem obsahovala celkem 66 zápasů, si zajistili pozice před závěrečným turnajem, který nesl název Master TCFM 2013.

Jak už stojí v pravidlech soutěže, jež má v podtitulu dovětek Amatérské sdružení tenisových nadšenců na velmi výkonnostní úrovni, jednotlivé zápasy odehrály dvou až tříčlenné družstva v základní skupině systémem každý s každým podobným stylem, jako se hraje známý Davis Cup. To znamená, že se odehrály vždy čtyři dvouhry a jedna čtyřhra. „Jen každá dvouhra i čtyřhra byla zkrácena na jeden set," doplnil Bajtek.

Dle stanoveného rozpisu odehrálo tedy každé družstvo po dobu necelého roku měsíčně jedno utkání. „Podle pořadí po základní části vznikla pak nominace na závěrečný turnaj již třetího ročníku, který se letos vzhledem k neplánované nepřízni počasí přemístil do tenisové haly ve Frýdlantu nad Ostravicí," podotkl Jiří Bajtek.

Místy napínavé tenisové boje probíhající po celý den na všech kurtech tenisového areálu přinášely radost, nadšení, snahu a emoce, ale mnohdy i překvapení nad tenisovým uměním nejen samotným hráčům, nýbrž i jejich rodinným příslušníkům, známým a hostům. Pro všechny aktéry a účastníky tohoto nejen sportovního, ale i společenského dne, bylo zajištěno celodenní občerstvení. Dokonce i nejmenší účastníci si přišli na své při dětské tombole, která předcházela večernímu slavnostnímu vyhlášení výsledků a předání jednotlivých cen všem hráčům. Po odehrání posledního míčku letošního ročníku soutěže Tenis Cup FM se tedy mohlo přistoupit k předání putovního poháru pro vítěze, kterým se stalo družstvo DJ ve složení Dalibor Kajfoš, Jaromír Cagaš a Miroslav Doležal. Stříbrnou pozici pak obsadili Kanáři (Libor Pobuda a David Stachovec), třetí pak skončil tým CTP ESO ve složení Libor Rusina a Jarmil Vašek. „Závěrem se sluší poděkovat všem těm, kteří se jak po celý rok, tak i po dobu závěrečné akce, podíleli na provozu, zabezpečení a organizaci turnaje. Akce takového rozsahu by se totiž neuskutečnila bez vstřícného přístupu Libora Rusiny, Lenky Kaplanové, Jaroslava Plucnara, Rostislava Bezecného, manželů Peškových, Františka Jelénka a také našich sponzorů," děkoval na závěr Jiří Bajtek.

Účastníci závěrečného klání amatérského turnaje Tenis Cup FM, které se uskutečnilo ve frýdlantské sportovní hale.