Tenisový klub TK TENNISPOINT Frýdek- Místek načal v dubnu svou již pátou sezonu své činnosti, a právě rok 2007 se v novodobé historii klubu (původní klub byl založen v roce 1934) zapíše mezi nejúspěšnější.

Systematická výchova mládeže, píle, odhodlání a morálka hráčů, jsou základním stavebním kamenem výjimečných úspěchů, které týmy výše uvedeného klubu v soutěži družstev dosáhly. Mladší žáci vyhráli oblastní přebor a postoupili do ligy, což je v této kategorii nejvyšší soutěž.

„Prosadit se v této prestižní soutěži bude pro naše hráče nelehký úkol, ale pevně věříme, že se s tím mládežníci vyrovnají a sehrají důstojnou roli po boku klubů, které patří ke špičce nejen v naší oblasti. V náš neprospěch hovoří to, že jako jediný klub z této elitní skupiny nemáme tenisovou halu a zimní přípravu jsme nuceni absolvovat v tenisově nevyhovující tělocvičně. O to více nás těší jakýkoliv úspěch, ať už na poli týmů nebo jednotlivců,“ řekl manažer klubu Jiří Vykoukal.

Historicky bezesporu jednoho z nejlepších výsledků v týmových soutěžích mládežnických týmů (naposledy hrál frýdecko-místecký tenisový tým mistrovství republiky někdy v padesátých letech) dosáhli také ti nejmenší, tzv. babytenisté, kteří vyhráli oblastní přebor a postoupili na mistrovství České republiky. Poslední utkání bylo nabité atmosférou, emocemi, adrenalinem a napínavostí.

Výsledek s domácím Přerovem skončil smírně 6:6 a na řadu muselo přijít počítání gamů. V nich byli frýdecko-místečtí tenisté o deset gamů lepší a vítězná radost mohla propuknout naplno. Tento souboj byl opravdovým vyvrcholením celoroční soutěže. „Za čtyři roky jsme se dostali tam, na co mnohé generace čekaly celou kariéru. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem hráčům za předvedené výkony, náhradníkům a sparingpartnerům za pomoc v přípravě a všem rodičům za obrovskou podporu,“ dodal spokojený manažer Vykoukal.