VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tenisté se bojí: Primátorka nás likviduje

FRÝDEK-MÍSTEK – Ve Frýdku-Místku vypukla bitva o tenisové dvorce. Členové tradičního klubu 1. ČTK mají strach, že nebudou mít kde hrát.

31.3.2007
SDÍLEJ:

Podezírají radnici, že chce na místě, kde je doma jejich klub a kam chodí desítky let průvody tenistů za přijatelnými cenami kurtů, udělat komerční zařízení pro pár nejbohatších. A tvrdí, že primátorka nehraje čistou hru.

Jaká je okolo areálu v klidném prostředí situace? Tenis má ve Frýdku-Místku obrovskou tradici, místní hráči založili klub už v roce 1925 a na pozemcích města a státu si svůj areál vybudovali a pak zvelebovali. Ve svém volném čase, ale nejen proto, aby tam mohli hrát sami. Na kurtech jsou stále nejlepší ceny a amatérští sportovci je mají v oblibě. Město ale klubu dalo výpověď a vypsalo výběrové řízení na pronájem celého areálu. A jedním z kritérií pro výběr je také nabídnutá cena.

Členové 1. ČTK tvrdí, že mají indicie, že je vedení města dohodnuto už předem s některým subjektem, který o nájem areálu má zájem, a přitom už třeba má tenisové aktivity jinde v okolí. Valná hromada klubu dokonce uložila výboru, ať se proti neserióznímu jednání brání všemi právními prostředky. Primátorka Eva Richtrová zase připouští, že 1. ČTK může být také novým nájemcem.

„Generace členů našeho klubu postupně vybudovaly na státních a městských pozemcích tenisový areál, k němuž patří kurty, budovy, oplocení, technické rozvody, kanalizace, inženýrské sítě, vybavení budov i hřišť. Kurty jsou kvalitní, a hlavně plné. A to někomu leží v žaludku. Představte si, že máte tenisové kurty, které nemají tolik návštěvníků, a u nás není možné sehnat kurt. Další areály nejsou na tak dobrém místě a taky cenově jsou na jiné úrovni,“ tvrdí člen výboru 1. ČTK Jan Faldyna.

Primátorka Eva Richtrová se na celou věc dívá jinak. „Pozemky v areálu teď po směně se státem patří celé městu, takže jsme se rozhodli narovnat vztahy, předali jsme 1. ČTK výpověď a vypsali výběrové řízení. Proč ale někdo předjímá, že novým nájemcem nebude 1. ČTK, mi není jasné,“ míní primátorka.

Určitou nedůvěru ale vzbuzují její slova o tom, že se tenistům na kurtech ve Frýdlantě nebo na jiných místech ve Frýdku-Místku také daří dobře. Lidé z 1. ČTK si totiž myslí, že nájemci okolních kurtů jsou právě za výpovědí nájemní smlouvy a že touží jejich areál na městských pozemcích ovládnout. „Jsme přesvědčeni, že město je s někým dopředu dohodnuto. Chtěli jsme postavit halu a při těch jednáních se jeden z radních už v roce 2005 vyjádřil, že pro náš klub má město připravené pozemky na Pavlíkově ulici na okraji Místeckého lesa. Z toho a z dalších náznaků je nám jasné, že si naše kurty vyhlédl někdo ekonomicky silný a chce se jich v součinnosti s městskými orgány zmocnit,“ tvrdí předseda klubu Josef Nosálek.

Část občanů Frýdku-Místku se dokonce obávala, zda na místě kurtů sportoviště zůstane. „V územním plánu je sportoviště. Spekulace o jiném využití areálu pramení z neznalosti stavu,“ tvrdí primátorka. Dušuje se, že cena za pronájem není nejdůležitější pro výběr. „Jde taky o podnikatelský záměr týkající se využití celého areálu včetně uvažovaných investic a referencí,“ uvádí. To ale Jan Faldyna považuje za důkaz o tom, že primátorka chce areál pronajmout majiteli frýdlantského tenisu nebo konkurenci z Frýdku-Místku. „Město se pořád ohání tím, jak to jinde dělají úžasně. Míchá tím ale jablka s hruškami. My nechceme být klubem pro pár V. I. P. klientů, stavíme na široké rekreační základně a věnujeme se mládeži,“ podotýká Faldyna.

Celý výbor 1. ČTK, který sdružuje stovky rekreačních, ale také výkonnostních sportovců, se obává, že při výběru nájemce bude hrát roli hlavně ekonomické hledisko.

„Platíme městu ročně čtyřicet tisíc, ale investujeme do postupného zvelebování areálu. Asi se najde ekonomicky silnější subjekt, který bude moci zaplatit víc, ale jsme přesvědčeni, že se to projeví na cenách za pronájem kurtů. Ale hlavně jde o to, že část budov na pozemcích města patří našemu klubu, naše jsou i kurty, městu patří až pozemek pod nimi. Tenisový kurt je stavba jako každá jiná a město hledá způsob, jak nás připravit o naše věci. Pracovali jsme tam o víkendech a po večerech, užitek z toho teď bude mít někdo jiný, když ve výběrovém řízení neuspějeme,“ hněvá se Jan Faldyna.

A Josef Nosálek dodává, že podle některých informací je snaha o nalezení nového nájemce areálu akcí primátorky a některých jednotlivých radních. „Jiní radní jejich názory nesdílejí a chápou, že jsme v právu,“ podotýká Nosálek.

Vaše názory:Článek v tisku vyvolal čtenářské reakce, z nichž přinášíme jen ty, které byly podepsané nebo přišly e-mailem. Celou věc budeme dále sledovat.

Je to zlodějna!
To, že primátorka vyhlásila výběrové řízení na tenisový areál ve Frýdku-Místku, je správné. Nemůže ale nabízet to, co městu nepatří. Dvorce a některé vybavení patří klubu. Toto není ve výběrovém řízení vůbec specifikováno. Tenisový klub by měl podle mě podat námitku proti výběrovému řízení. Je to normální zlodějna! P. Volný


Držím palce tenistům
Téměř denně chodím na procházku v nádherné části města podél tenisového areálu u řeky. Nedovedu si představit, že by místo tenisových kurtů byly postaveny nějaké budovy. Ty by samozřejmě mohly být vydávány za sportoviště, i když by to byl hotel s rehabilitací nebo bazénem. Kdo zabrání tomu, aby zůstaly jen dva nebo tři kurty? Je pochopitelné, že bohatí podnikatelé mají zájem o pozemky v krásné a klidné části města. Je s podivem, jak se levicová radnice může chovat tak „pravicově“. Držím palce všem tenistům z 1. ČTK. Via mail, Inoš


Primátorce to nepomůže
Po přečtení článku v Deníku si dávám otázku, proč vedení města zasahuje do dění klubu, které postavilo a provozuje tenisový areál od roku 1934 až do dnešního dne. Od tohoto roku byly stovky občanů členy tohoto klubu a tisíce občanů města hrály na těchto dvorcích jako hosté. Proč se paní primátorka pouští do takovéto akce? Je veřejným tajemstvím, že se chystá kandidovat do Senátu. Myslíte si, paní primátorko, že vám to zvedne volební preference? Jan Petráň

Co se primátorce zalíbí teď?
Je to velmi smutné, co se v posledních letech ve F-M děje. Peníze se rozházejí na aquaparky, které pak provozuje soukromá společnost vytvořená radnicí. Soukromá společnost bere zisk, a my všichni budeme aquapark dotovat. Miliony sem, miliony tam. Paní primátorce se zalíbí kurty v centru města, které provozuje skoro sto let tenisový klub ku prospěchu všech obyvatel – a tak paní primátorka udělá to, co ani komunisté v roce 1948 neudělali – kurty si pod nějakou záminkou prostě vezme. Asi se teď najde zase nějaký mladý sociální demokrat (viz fitko v Komerčním centru) a tomu kurty spadnou do klína. Neskutečnou hroší kůži paní starostky jsme viděli už tehdy, když napsala hysterický článek o tom, že kurty nikomu nebere, že jde jen o jakýsi „kolotoč“. Paní starostka totiž v onom článku (Zpravodaj, www stránky města) neměla ani tu morální slušnost napsat, kolik let tenisový klub tyto kurty provozuje a jak se vlastně tento klub celým jménem nazývá. V tomto městě už se nestačíme divit. A nejhorší je, že se všichni bojí, protože mstivost a hysterie současného vedení je obrovská. b.roro@seznam.cz


Neberte nám rodinné prostředí
Jako jeden z nejstarších členů (jsem ročník 1930) 1. ČTK Místek se nemohu smířit s myšlenkou, že naše skoro rodinné prostředí na místeckých dvorcích, kde se během sezony téměř denně scházíme a hrajeme, by mělo necitlivým a stěží pochopitelným zásahem magistrátu skončit a přejít do rukou někoho, kdo jen za účelem vlastního zisku překazí radost stovkám mladých i starších vyznavačů bílého sportu. Marcel Dostál


Dobrý den,
Nedávno se ke mně dostaly informace o chystaném prodeji kurtů 1.ČTK v Místku a chtěl bych přidat svůj názor. Předem podotýkám, že nejsem členem žádného tenisového klubu, ale nejde mi na rozum, proč by se měl měnit majitel. Kurty jsou velmi pečlivě udržovány a ceny jsou příznivé i pro lidi bez vysokých příjmů. Kdysi byl tenis výsadou horních deseti tisíc a obávám se, že s novým majitelem ceny porostou nahoru. Nemyslím si, že by se někdo o kurty (pokud tam zůstanou) postaral lépe, protože 1. ČTK se o ně stará velmi dobře z pozice nadšence. Všichni víme, jak vypadá odvedená práce, pokud nás něco baví (dbám na sebemenší detail), a stejná práce, pokud ji provádím bez kladného emočního zápalu jen pro peníze (oklamu, co se dá).
Myslím, že rozhodnutí změnit majitele spíše více lidem uškodí a jen malé části obyvatel prospěje. S pozdravem Mgr. Miloš Glomb

31.3.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Specialisté v oblasti personálního řízení 25 000 Kč

Specialisté v oblasti personálního řízení Personalista a HR administrátor. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Co vás čeká a nemine?, aktivně vyhledávat nové zaměstnance - nábory dělnických pozic, administrace nástupů, změn a ukončování pracovních poměrů (pracovně právní agenda, Úřad práce, Zdravotní pojišťovny, OSSZ atd…), koordinace lékařských prohlídek a školení, příprava podkladů pro mzdovou účetní, agenda spojená se správou vstupních karet, stravenek, vozového parku, benefitů, archív, komunikace se zaměstnanci při řešení personálních otázek, spolupráce na pracovních veletrzích, komunikace se školami, , Koho chceme do týmu?, ženu nebo muže, které HR baví a naplňuje, se SŠ/VŠ vzděláním ekonomického nebo humanitního směru, se zkušenostmi s personalistikou min. 2 roky, s jazykovou vybaveností AJ/NJ - mírně pokročilá úroveň, se znalostí MS Office, se znalostí zákoníku práce a orientaci v ostatní pracovněprávní legislativě, s velmi dobrými komunikačními a organizačními dovednosti, pečlivostí a proaktivním přístupem, , Výhodou bude:, znalost oblasti zpracování mezd, znalost SAP - HR modul, , V případě Vašeho zájmu posílejte prosím Váš strukturovaný životopis v ČJ s označením „Personalista“ na výše uvedenou adresu.. Pracoviště: Blanco professional cz spol. s r.o. [2], Příborská, č.p. 258, 739 42 Frýdek-Místek 8. Informace: Michaela Čecháčková, +420 733 133 029.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 25 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) ŘIDIČ/KA NÁKLADNÍCH VOZIDEL. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: C04 z:27/3/2018 a:13/6/2018, Požadujeme:, - ŘP skupiny C+E, profesní průkaz, - spolehlivost, zodpovědný přístup., Nabízíme:, - nástupní mzdu a další bonusy dle pracovních výsledků., V případě zájmu zašlete svůj životopis na adresu administrativa@beskydskavodarenska.cz. Vybrané uchazeče budeme kontaktovat.. Pracoviště: Beskydská vodárenská s.r.o. - pracoviště frýdlant nad ostravicí, Bezručova, č.p. 990, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí. Informace: Lenka Foldynová, .

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 15 000 Kč

Zámečníci strojů ZÁMEČNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: C04 a: 13/6/2018, Vzdělání základní, vhodné i pro absolventy., dvousměnný provoz (6-14:30 hod, 14,00-22:00 hod.); čtení výkresů, znalost svařování výhodou., Kontakt telefonicky, e-mailem viz výše.. Pracoviště: Az kov-komaxit, s.r.o., 739 11 Frýdlant nad Ostravicí. Informace: Ivo Stýskala, +420 724 566 514.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 19 000 Kč

Všeobecné sestry s osvědčením VŠEOBECNÁ SESTRA S OSVĚDČENÍM. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: C04 a:13/6/2018, Osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu v oboru všeobecná sestra., Kontakt - telefonicky - denně 7-14 hod., e-mailem viz výše.. Pracoviště: Beskydské rehabilitační centrum, spol. s r.o., 739 12 Čeladná. Informace: Lenka Uhlářová, +420 558 616 298.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Stadion Nižnij Novgorod (Nižnij Novgorod, 44 899 diváků). Tato aréna je situována na místě zvaném Strelka, kde se stékají řeky Volha a Oka. Její design je inspirován přírodními živly vodou a větrem. Také tento stánek byl postaven speciálně pro šampionát.
40

Trenérský rekordman či největší karetní hříšníci. Nabízíme fakta o MS v Rusku

Ilustrační foto.

Ceny Talent roku 2018 rozdány

Antonín Buček: Pozici jedničky vám nikdo nezaručí

Frýdek-Místek – V minulé sezoně restartoval profesionální kariéru v druholigovém Frýdku-Místku. Po sestupu se ale fotbalový brankář Antonín Buček přesouvá do Znojma.

Chtěli třešně, místo toho se však ošklivě zranili

Třešně v těchto dnech zrají a stávají se lákadlem pro mlsné jazyky. Sběr tohoto ovoce ovšem může být nebezpečný. V Moravskoslezském kraji si za poslední dobu vyžádal několik zraněných.

Rozšířená realita v žaláři a dobře skrytá marihuana pro Poláky: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 18. června 2018.

Obec se dočká protihlukových zdí

Desítky milionů korun šly za poslední rok do protihlukové ochrany u silnic v regionu. Další velká zakázka, kterou vypsalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), se týká nových stěn u silnice I/11 v Mostech u Jablunkova.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT