Situace třineckých prvoligových futsalistů není příliš růžová. Tým italského trenéra Andrea Buccioliho je po domácí porážce s Teplicemi stále poslední, na záchranu ale chybí Ocelářům pouze jedna výhra. „Jsem si jistý, že kluci nechali proti Teplicích na hřišti vše. A jsem rád, že tým takto reaguje na nepříznivé výsledky. To je pro nás stále signál, že ještě žijeme,“ uvedl na webových stránkách třineckého klubu trenér Bucciol.

Ten v zápase se severočeským celkem mohl do branky počítat po delším čase s Martinem Sikorou. V 8. minutě upravoval Polášek na 2:1, jenže Tepličtí ještě do poločasu výsledek obrátili. Po změně stran pak Severočeši přidali dalších pět gólů, čímž potvrdili roli favorita. „Vezeme tři body, jsme tedy spokojeni. Náš výkon byl ale jako na houpačce. Začátek jsme nechytli, bylo vidět, že jsou kluci po cestě unaveni. Druhá půle už ale měla úplně jiné nasazení,“ řekl k zápasu teplický trenér David Filinger.

„Sehráli jsme další dobrý zápas, který se musel i přes porážku divákům líbit. Bohužel děláme ale stále nesmyslné chyby v obraně. Rovněž jsme prohospodařili i několik šancí vepředu. Potřebujeme už nutně nějaké ty body, zkusíme tedy překvapit v Plzni,“ přeje si italský kouč na lavičce SKP.

Předehrávkou 14. kola se Třinečtí rozloučí s letošním rokem. V pátek 22. prosince je od 20 hodin čeká duel na palubovce plzeňského SK Interobal.

SKP OCEL TŘINEC – SVAROG FC TEPLICE 5:8 (2:3)
Branky: 5. Buryan, 8. Polášek (Baron), 29. Baron, 30. Polášek (Csikán), 38. Baron (Blahut) – 6. Neto, 13. Neto (Černý), 19. Kulhánek (Jean), 26. Nene (Kulhánek), 28. Kasal (Künzl), 29. Borges (Jean), 35. Kulhánek, 40. Jean (Nene). Rozhodčí: Petr ml., Kliner. ŽK: Csikán – Kulhánek, Nene.  

Třinec: Sikora – Csikán, Hudzieczek, Samek, Blahut, Polášek, Baron, Mikyska, Buryan, Przyczko, Opluštil, Kantor. Trenér: Andrea Bucciol.

futsal tabulka Třinec