Šampionátu se v hornickém městě zúčastnila také frýdecko-místecká krasobruslařka Terezie Šostá, která skončila nakonec třináctá. Terezie Šostá skončila pod vedením trenérky Ivany Tokošové na mistrovství ČR v kategorii juniorek na třináctém místě.„Závody v Příbrami jsem si chtěla hlavně užít. Co se týče umístění, tak takovým mým přáním bylo, abych skončila do patnáctého místa. Tím bych zopakovala své umístění, se kterým jsem se na republiku kvalifikovala. Skončila jsem nakonec o dvě příčky výše, takže jsme byly s trenérkou Ivanou Tokošovou hodně spokojené," usmívala se sympatická Terezie Šostá. „Pro Terku je to opravdu krásný výsledek, zvláště, když je v juniorkách nováčkem. A jestli by mohla být ještě o nějaký ten stupínek výše? Mohla, ale to by nesměla přijít žádná chybička. My jsme ale s konečným třináctým místem moc spokojeni. Terka naše očekávání určitě splnila," chválila svou svěřenkyni vedoucí trenérka a metodička BK Frýdek-Místek Monika Brzá.

Jak vlastně probíhaly přípravy na závěrečné vyvrcholení sezony?

Brzá: Příprava probíhala intenzivně, a to už od července minulého roku, kdy se Terka zúčastnila soustředění v Orlové. Poté se vše kombinovalo s přípravou jak na ledě, tak i na suchu.

Co příprava obsahovala?

Šostá: V prvé řadě to byla příprava na ledě, ale také, jak my říkáme, na suchu, kdy se jednalo o specializovanou pohybovou přípravu, tanec a gymnastiku, která probíhala v hale i v tělocvičnách.

Na šampionátu byla Terezie v juniorské kategorii jedna z nejmladších. Je to tak?

Brzá: Ano, máte pravdu. Terka podle pravidel patří ještě do kategorie žaček, ale my jsme šli cestou přestupu o kategorii výš.

Šampionát v Příbrami byl vyvrcholením letošní sezony, nebo vás čekají ještě nějaké závody?

Šostá: Byl to můj poslední závod.

Brzá: Je to škoda, protože Terka se v lednu dostala do vrcholné formy. Ale v její kategorii jsou již pouze závody v zahraničí.

Jak jste na tom při závodech s nervozitou?

Šostá: Byla jsem samozřejmě nervozní, ale snažila jsem se nic si nepřipouštět. Chtěla jsem se jen soustředit na svůj výkon.

Projevil už o Terezii zájem nějaký silný krasobruslařský oddíl z okolí?

Brzá: V našem sportu je to trochu jinak postavené. Tady neexistují žádní agenti, kteří by mladé sportovce přetahovali do svých klubů. Když chce někdo někam přestoupit, tak je to vždy na základě jeho vlastní vůle a dohodě klubů.

Co jste musela v sezoně zvládnout, abyste se nakonec kvalifikovala na republikový šampionát?

Šostá: O postupu do Příbrami rozhodovalo konečné umístění v celorepublikovém žebříčku. Na šampionát se kvalifikovalo čtyřiadvacet nejlepších. Sezonu jsem zahájila závody v Příbrami, kde jsem skončila desátá. Poté následovaly závody v Orlové (11. místo), v Praze (16. místo) a v Kopřivnici (8. místo). Celou sérii závodů Českého poháru jsem pak uzavřela letos v lednu v Uherském Brodu, kde jsem skončila devátá. Vzhledem k tomu, že jsem během jara laborovala se zraněním kolene, tak jsem s letošní sezonou moc spokojená. V té příští jsem si dala za cíl opět se kvalifikovat na republiku a také bych chtěla do konce sezony zvládnout nějaký ten trojitý skok.

Co byste o Terezii Šosté prozradila?

Brzá: Musím říct, že Terezka je nesmírně zodpovědná a poctivá. Už když byla malinká, tak byla takový malý dospělý. Takové zodpovědné dítě jsem nikdy ještě netrénovala. Tohle má Terka jako velmi dobrou vlastnost i pro samotný život. Musím na ni prozradit ještě jednu věc, a to, že v letošní sezoně začala v našem oddíle i jako trenérka. A je v tom velice šikovná, takže budeme uvažovat o nabídce trenérského kurzu. Pak by se stala nejen naší první historickou závodnicí v klubu, ale také i první trenérkou, kterou jsme v klubu sami vychovali.

Šostá: Mě ta práce s malými dětmi strašně chytla. I proto bych si do budoucna trenérský kurz určitě ráda udělala.