V neděli 9. června zde na osmikilometrové trati proběhne třetí ročník charitativního běhu Nadace Agel s názvem Těšínská osmička. Výtěžek ze startovného poputuje opět na podporu českotěšínského střediska Lydie, které poskytuje sociálně aktivizační služby dětem a mladým dospělým se zdravotním postižením. V minulém roce získalo středisko částku ve výši 70 tisíc korun.

„Uplynulé dva ročníky běhu sklidily v regionu i mimo něj velký úspěch, pozitivní ohlasy jsme dostali jak od samotných závodníků, tak od fanoušků a dalších návštěvníků akce, kteří přišli na doprovodný odpolední program v parku Adama Sikory. Milá zpětná vazba i fakt, že jsme opravdu účelně a cíleně pomohli tam, kde je potřeba, nás maximálně motivovala a s pořádáním dalšího ročníku jsme ani chvíli neváhali,“ říká výkonná ředitelka Nadace Agel Veronika Dostálová.

V úterý se v Karviné běžel tradiční Běh Obchodně podnikatelské fakulty.
Mezi závodníky nechyběl ani děkan karvinské fakulty

Středisko Lydie Slezské Diakonie Český Těšín umožňuje dětem a mládeži se zdravotním postižením smysluplně trávit svůj čas v příjemném českotěšínském prostředí a v kontaktu s dalšími vrstevníky. Kromě samotného běžeckého závodu na akci nebude chybět ani bohatý doprovodný program pro dospělé i děti, který proběhne v místě cíle, v parku Adama Sikory v Českém Těšíně. Hlavní výhrou pro nejrychlejšího běžce i běžkyni letos bude víkendová zápůjčka auta s plnou nádrží od společnosti Autobond Group.

Pro letošní rok je přihlášeno již více než 140 běžců, desítky míst jsou ale stále ještě k dispozici. Charitativní závod v letošním roce poběží také republikově či regionálně zajímavé osobnosti. Akce se stejně jako loni zúčastní juniorský mistr Evropy v moderním pětiboji Marek Grycz či hokejisté HC Oceláři Třinec. A poběží třeba i paralympijský reprezentant Ivo Koblasa.

Trenérský štáb slaví historické zlato. Berka je třetí zleva nahoře.
Jaroslav Berka po zisku zlata: Byla to obrovská, spontánní euforie

Podobně jako loni poběží Těšínskou osmičku i skupinka pracovníků Třineckých železáren pod vedením Marka Bilka, který se i přes své obtíže a onemocnění Parkinsonovou chorobou pokusí trasu stejně jako v minulém roce zdolat.

Účastnit nadačního běhu se mohou závodníci všech výkonností i věkových kategorií a osmikilometrovou trať si mohou třeba i jen projít procházkovým tempem. Trasa závodu povede mezi městem Třinec, obcí Ropice a městem Český Těšín. Zájemci se mohou hlásit předem i přímo na místě. Cena startovného je 300 korun a registrace je možná na on-line na adrese www.beh.agel.cz.

Budou se karvinští házenkáři dnes radovat ze zisku titulu?
Karviná dnes bude útočit na titul
Datyně získaly aspoň bod. Snad svou záchranářskou misi už dotáhnou do zdárného konce.
Drama až do konce. Datyně vydřely bod s Těšínem