V neděli 9. června zde na osmikilometrové trati proběhne třetí ročník charitativního běhu Nadace Agel s názvem Těšínská osmička. Výtěžek ze startovného poputuje opět na podporu českotěšínského střediska Lydie, které poskytuje sociálně aktivizační služby dětem a mladým dospělým se zdravotním postižením. V minulém roce získalo středisko částku ve výši 70 tisíc korun.

„Uplynulé dva ročníky běhu sklidily v regionu i mimo něj velký úspěch, pozitivní ohlasy jsme dostali jak od samotných závodníků, tak od fanoušků a dalších návštěvníků akce, kteří přišli na doprovodný odpolední program v parku Adama Sikory. Milá zpětná vazba i fakt, že jsme opravdu účelně a cíleně pomohli tam, kde je potřeba, nás maximálně motivovala a s pořádáním dalšího ročníku jsme ani chvíli neváhali,“ říká výkonná ředitelka Nadace Agel Veronika Dostálová.

Středisko Lydie Slezské Diakonie Český Těšín umožňuje dětem a mládeži se zdravotním postižením smysluplně trávit svůj čas v příjemném českotěšínském prostředí a v kontaktu s dalšími vrstevníky. Kromě samotného běžeckého závodu na akci nebude chybět ani bohatý doprovodný program pro dospělé i děti, který proběhne v místě cíle, v parku Adama Sikory v Českém Těšíně. Hlavní výhrou pro nejrychlejšího běžce i běžkyni letos bude víkendová zápůjčka auta s plnou nádrží od společnosti Autobond Group.

Pro letošní rok je přihlášeno již více než 140 běžců, desítky míst jsou ale stále ještě k dispozici. Charitativní závod v letošním roce poběží také republikově či regionálně zajímavé osobnosti. Akce se stejně jako loni zúčastní juniorský mistr Evropy v moderním pětiboji Marek Grycz či hokejisté HC Oceláři Třinec. A poběží třeba i paralympijský reprezentant Ivo Koblasa.

Podobně jako loni poběží Těšínskou osmičku i skupinka pracovníků Třineckých železáren pod vedením Marka Bilka, který se i přes své obtíže a onemocnění Parkinsonovou chorobou pokusí trasu stejně jako v minulém roce zdolat.

Účastnit nadačního běhu se mohou závodníci všech výkonností i věkových kategorií a osmikilometrovou trať si mohou třeba i jen projít procházkovým tempem. Trasa závodu povede mezi městem Třinec, obcí Ropice a městem Český Těšín. Zájemci se mohou hlásit předem i přímo na místě. Cena startovného je 300 korun a registrace je možná na on-line na adrese www.beh.agel.cz.