Představili se na něm bojovníci z Česka, Polska a Slovenska, kteří reprezentovali kluby Como-3 gym Frýdek-Místek, Ostrava, Luber Jack gym, Thai box Hodonín, Thai box Opava, SCVČ Košice, Mejiro gym Katovice a Karate Kyokushin Brno.

Zaplněný sál bývalého masokombinátu viděl nejtvrdší druh boje na plný kontakt a stoprocentní vítězství všech borců Como-3gym před časovým limitem. Ještě před zahájením profesionálních zápasů byl Martinu Vaňkovi, jako mezinárodnímu trenérovi, slavnostně předán certifikát světové organizace USMTA.
A nyní si přibližme program jednotlivých zápasů. První dva duely přinesly zápasy profi ligy žen.

Po úvodním duelu Sandry Hrdinové (Belicus gym Zábřeh) proti Michaele Kučerové (Lumber Jack gym Bílovec) se ve váze do 60 kilogramů představila první reprezentantka Coma, Martina Botyánszká. Její soupeřkou v zápase na třikrát dvě minuty byla Lucie Frýbertová z Thaiboxu Hodonín. Botyánszká si vynutila proti zkušenější soupeřce absolutní převahu, na jejímž konci bylo první vítězství KO pro Como-3gym. Po ženách nastoupili muži k zápasům v profi lize ČSTB v Muay-Thai.

Ve váze do 75 kilogramů měl Tomáš Kantor (Como-3gym) za soupeře Tomáše Svobodu (Thai-Box Opava). Kantor nastoupil ve svém prvním zápase proti nebezpečnému soupeři bez respektu. Nejdříve svého soupeře ohrožoval kopy na hlavu, poté sázel kolena na břicho a vše ukončil sérií loktů a naskočeným kolenem. Druhé vítězství KO pro Como-3gym.

V následujícím duelu se ve váze do 72,5 kilogramů rozešel smírně Libor Staník (Kyokushinkai Karate) s Lukášem Rožníčkem (Lumber Jack gym Bílovec). Poté přišla na řadu mezinárodní profi liga a v ní duel do 72,5 kilogramů mezi Tomášem Kendziorem (Como-3gym) a polským borcem Mateuszem Ingotem (DG Promotion). Pro domácího Kendziora se utkání nezačalo vyvíjet dobře. Byl vyhozen z ringu, inkasoval tvrdou sérií kolen a kop do hlavy. Přesto statečně vzdoroval a dal na rady trenéra, takže si časem vypracoval převahu na svou stranu. Velmi tvrdá bitva nakonec skončila totálním rozbitím polského borce KO ve prospěch závodníka Como-3gym.

Po exhibičním vystoupení Chan Chaolin Si Dju Su Kung Fu mistrů René Kanioka a Tomáše Zapletala z Bašky přišly dva vrcholy večera. V dalším mezinárodním profi zápase do 67 kilogramů se proti Jakubu Gazdíkovi (Como-3gym) postavil slovenský Martin Jacko (SCVČ Košice). Zatímco Gazdík absolvoval svůj 19 zápas, slovenský soupeř měl o dva starty více. Gazdík nic neponechal náhodě a jako zkušený profesor vyškolil slovenského borce. Po sérii tvrdých kopů do stehen vyhrál KO.

Závěrečný duel mezinárodního Muay-Thai ve váze do 63,5 kilogramů na pět kol absolvoval dosud neporažený Patrik Neuwirth (Como-3gym) s Lukášem Kertészem (SCVČ Košice). Zkušený Slovák byl v prvním a druhém kole velice aktivní a jeho série rukama na břicho nebrala konce. Ve druhém kole si Kertész dovolil dokonce pět kopů za sebou. Ani to však Neuwirtha nezastavilo a naopak po sérii kolen na hlavu poslal svého soupeře k zemi.

Totální destrukce, jak se tentokrát Aréna jmenovala, přinesla borcům z Coma úžasnou bilanci večera - 5 vítězství a všechny KO. „Jsem pyšný na své bojovníky,“ konstatoval trenér Martin Vaňka. (zd)