Mladí závodníci tak po dva dny zápolili o mistrovské tituly. Pozadu nezůstal ani pořádající oddíl, který měl na startu dvě své želízka v ohni. Jedním z nich byl talentovaný Michal Tichánek, který v minulosti i na republikových závodech docílil velmi dobrých úspěchů. V tomto současném přeboru Moravy skončil v silné konkurenci na čestném čtvrtém místě, když ještě v základním kole byl druhý.

Jak jsi se k tomuto sportu vůbec dostal?

Moji rodiče se tomuto sportu před časem věnovali, takže jsem měl k němu blízko. Začínal jsem už v šesti letech, takže dnes už válčím osmou sezonu. Tento sport mě hodně baví a vedle školy mu vlastně věnuji každou volnou chvilku.

Závody na Olešné byly tvým prvním letošním závodem?

Ne ne, je to už druhý závod. První byl v Hlučíně, kde jsem ve své kategorii závod vyhrál. Na Olešné jsem závodil v kategorii od šesti do patnácti let ve třídě Optimist, ve které startovalo dalších dvacet závodníků Optimist a deset závodníků třídy Evropa. Umístil jsem se bohužel těsně pod stupni vítězů, ale ještě v rozjížďce jsem jezdil jako druhý. Bohužel mi závěr nevyšel. On totiž vítr foukal strašně slabě, takže jsem nezajel tak, jak jsem nakonec chtěl.

Jaké závody tě letos ještě čekají?

Za pár dnů odjíždím na závody, které se konají na přehradě Rozkoš v Čechách. Jedná se o mistrovství juniorů České republiky. Pak se ještě podle dosažených výsledku zúčastním dalších závodů, ale tak dopředu bližší program nevím. Bude se jezdit vlastně po celé léto a podzim.

Co ti jachting dává a věnuješ se ještě i jiným sportům?

Závodně se již dalšímu sportu nevěnuji. Jezdím velice rád na kole. Pro závodění v jachtingu musím mít sílu, odvahu a kondičku. V zimě pak chodíme trénovat do tělocvičny.

VILÉM VLK