Lucko, vy jste v posledním utkání v Přerově nenastoupila. Co se stalo?

Před utkáním jsem dostala vysoké teploty, takže jsem musela navštívit pohotovost. Tam mi diagnostikovali bronchitidu, takže jsem k utkání nemohla nastoupit. Přiznám se, že jsem ale chtěla jít hrát, ale asi bych nedošla ani k autobusu.

Takže v derby proti Ostravě asi nenastoupíte?

No, s největší pravděpodobností nastoupím. Dobrala jsem sice teď antibiotika, ale už dnes (ve čtvrtek, pozn. red.) bych se chtěla projít a rozkoukat s holkama při tréninku. Je to ale zatím takové mé tajné přání, uvidíme jak se s tím nakonec popere mé tělo.

První utkání skončilo v Ostravě vašim vítězstvím 3:1. Jak navázat na tento výsledek?

Tak určitě bychom chtěli to naše ostravské vítězství doma potvrdit. Bude to však dost náročné. Ostrava se teď stále zlepšuje. Musíme na ně doslova vletět a zatlačit je kvalitním servisem. Doufám, že to vyjde, domácí prostředí musíme potvrdit.

Vy jste ale teď tři zápasy po sobě prohrály. Psychicky by měla být asi výhoda na straně soupeřek…

Jenže i Ostrava teď dvakrát po sobě prohrála (s pražskou Slavií a Brnem, pozn. red.). Po volejbalové stránce jsme na tom stejně, rozhodne, do bude zkrátka ten den lepší.

Do konce základní části zbývají tři kola. Vy se kromě Ostravy ještě střetnete s Libercem a Šternberkem…

My jiné východisko, než zvítězit ve všech třech zápasech, nemáme. Musíme jít za výhrami nekompromisně.

V play off s největší pravděpodobností narazíte buď na Prostějov nebo Brno. Schůdnější by byla určitě druhá varianta, ale to musíte uspět ve všech posledních zápasech…

Co si budeme namlouvat. Než Prostějov, to raději to Brno. Tam by snad byla možnost urvat u nich jeden zápas. Jenže Brňanky jsou letos v lize výborné. Musíme to ale zkrátka zkusit.

Frýdecko-místecký kádr až tak špatný není, přesto avizovaných výsledků tým nedosahuje. Vítězná série by vás mohla naopak nakopnout…

Nejen já v týmu věřím, že by nás případné výhry mohly posunout k lepším výsledkům. Když se vítězí, tak je hlava vždy nahoře. V našich silách je určitě ty tři poslední zápasy zvládnout. Nálada u nás není na bodu mrazu. I po prohraném utkání si to s holkami mezi sebou vyříkáme a jdeme dál. Jak říkám, věříme, že se to zlomí a my začneme konečně vyhrávat.