Extraligové volejbalistky Frýdku-Místku si na úvod sezony poradily v domácím prostředí s pražskou Slavií, když jí zdolaly ve čtyřech setech. Ústřední postavou prvního extraligového kola byla domácí nahrávačka Lucia Töröková, která do Frýdku-Místku zamířila z mistrovského Prostějova.

Zápas proti Slávii byl pro vás vítěznou premiérou. Jak jste utkání prožívala?

Tak je to velká spokojenost, jelikož jsme s Pražankami v Českém poháru před sezonou dvakrát prohrály. Takže jsme jim měly co oplácet. S holkami jsme na ně byli na dvě stě procent nahecované, jsem ráda, že to nakonec vyšlo.

Co vám říkala trenérka Dedková před utkáním?

Uklidňovala nás, ať dáme hlavy nahoru, že se jde sezona úplně od začátku. Dostaly jsme od ní super pokyny a stanovená taktika na soupeřky dokonale platila.

Vám výborně vyšla první sada, kdy jste Slavii doslova smetli z palubovky…

Máte pravdu. Zatlačily jsme je naším servisem, takže soupeřky pak neměly prostor k útočení. Bylo to jen o servise.

Ve druhém setu jste se naopak dostaly poprvé do vedení až v jeho konci…

Takové zápasy nás posouvají ve výkonu dopředu. My už měly problémy s takovými koncovkami předtím, takže teď jsme rády, že jsme to dokázaly zužitkovat v náš prospěch. Zisk druhého bodu byl pro utkání velice důležitý.

Do Frýdku-Místku jste zavítala z mistrovského Prostějova. Berete tento přechod jako krok dolů, nebo naopak je to pro vás nová výzva?

Určitě je to pro mě nová výzva. To, co dělám, nedělám nikdy pro to, že je to krokem dolů. Je tady výborný kolektiv, jsem tady maximálně spokojená.

Máte za sebou i zápasy v Lize mistryň. Je některý duel, na který s odstupem času nejvíce vzpomínáte?

Určitě to bylo utkání s italskou Scavolini Pesaro. I když jsme jej nakonec prohrály, tak to bylo utkání, kdy jsme šly do něj všechny naplno a na mě to zanechalo opravdu velký zážitek.

V duelu se Slávií vás vydatně hnal kupředu nově založený fan klub. Co jste říkala na vynikající kulisu, kterou vám vytvořili?

Přiznám se, že jsem byla velice mile překvapena. Fanoušci byli prostě úžasní, hlavně jak se sladili do stejných oranžových triček, takže v hledišti byli k nepřehlédnutí.

Sokol Frýdek-Místek – VC Slavia Praha 3:1 (11, 27, –15, 21)

Rozhodčí: L. Pecháček – J. Blažek, diváci: 350.

Frýdek-Místek: Janďourková, Töröková, Kojdová, Mazurová, Kubová, Orlovská. Libero: Petrová. Střídali: Holingrová, Jurčíková, Závodná, Haškovcová. Trenérka: Alexandra Dedková.

Slavia: Smutná, Neumannová, Jonášová, Mezerová, Kočiová, Suchoňová. Libero: Steinerová. Střídali: Dostálová, Ďurianová, Bonnerová. Trenér: Jiří Vojík.