Třiadevadesát trabantů se sjelo do Frýdku–Místku, kde se už od pátku konal pátý ročník příznivců tohoto „bakelitového“ vozu. „Již v pátek začali příjíždět první účastníci. I když bylo opravdu hrozné počasí, udělali jsme si hned zkraje výlet do Kopřívnice, kde jsme navštívili muzeum Tatry,“ rozpovídal se hlavní organizátor akce Eda Křenek z Frýdku–Místku.

V sobotu ráno pak „trabantisté“ absolvovali jízdu přes město. Od desáté hodiny pak proběhl program se zajímavými soutěžemi na parkovišti před prodejnou Tesco. „Závodníci měli možnost se zúčastnit jízdy zručnosti, jeli poslepu, házeli pneumatikami do dálky – a kdo chtěl, mohl si vyzkoušet i speciální jízdu s opačným řízením. To znamená, že když řidič točil volantem doleva, vůz mu jel doprava,“ prozradil pořadatel Eda Křenek.

Pro ty nejúspěšnější měli pořadatelé přichystány ceny. „Pivovar nám poskytl nealkoholické pivo Birel. Nechyběly ani výrobky z masa,“ pousmál se Křenek s tím, že jej příjemně překvapilo, jak velký byl o akci zájem. „Evidovali jsme přes dvě stě lidí. Se svými trabanty přijeli i nadšenci z Polska. Všichni pak mohli přespat v areálu kempu u přehrady Olešná. Někdo spal ve stanu, ostatní si mohli třeba koupit nocleh v chatce. V neděli jsme se byli ještě podívat v Ostravě ,“ dodal Křenek, který naznačil, že další setkání by chtěli uspořádat v lednu.

„Přijeli jsme tu z Katowic. Na takovéto akci jsme už podruhé. Moc se nám tu líbí. Je určitě fajn, že se tu potkají lidé, kteří na trabanty nedají dopustit,“ zamyslela se Agnieszka Trokowicz z Polska.