SKP FRÝDEK-MÍSTEK – JISKRA TŘEBOŇ 24:28 (11:10)

Extraligoví házenkáři Frýdku-Místku sehráli v nedělním odpoledni jedno z nejdůležitějších střetnutí v letošní sezoně. Na Třeboň ale nestačili, čímž se odsoudili k boji o holou záchranu.

Vstup do utkání měli domácí lepší. Na dvě branky hostí stačil vždy reagovat domácí Kolmajer, jenže pak mezi 5. až 15. minutou nedali domácí ani jednu branku. Hosté naopak odskočili na vedení 3:7. Ve 20. minutě mělo eskápéčko přesilovku 6 na 3, ale ani tuto výhodu nedokázali domácí hráči využít. Závěr první půle byl ve znamení spousty nepřesností, přesto to byli domácí, kteří šli v poločase do kabin s jednobrankovým vedením.

Začátek druhé půle vyšel lépe hráčům Třeboně, kteří své vedení prakticky již nepustili. V 56. minutě vykřesal ještě jiskřičku naděje Rejda, který snížil na 24:25, jenže závěr zápasu si již hosté pohlídali. Třeboň se tak v letošní extraligové soutěži udržela, na Frýdek-Místek tak ještě čeká barážový dvojduel s celkem HK Dvůr Králové. První utkání se hraje na palubovce prvoligového týmu v sobotu 23. května, odveta pak na 6. ZŠ o týden později. Hraje se pohárovým způsobem, takže o vítězi může rozhodnout i brankový rozdíl, popřípadě více branek vstřelených na hřišti soupeře.

Vyloučení: 6:9, sedmičky: 6/4 – 3/2, diváci: 312, rozhodčí: Kohout – Padevět. Nejvíce branek Třeboně: Mošovský 10, Kubík 4, Mráz 4, Naimann 4. Sled branek: 3:2, 3:7, 7:8, 9:10, 11:10, 12:14, 14:17, 17:20, 21:24, 23:25, 24:25.

SKP Frýdek–Místek: Šoltés, Pohludka – Rejda 3/2, Meca 5, Bajgar 2, Novák, Kolmajer 6/2, Horáček, Dyba 1, Hes 4, Holbein 2, Skála, Vacula, Krupa. Trenér: Lubomír Kavka.

1. Bystřice p. H. 5 3 1 1 141:141 9
2. Hustopeče 5 2 1 2 127:133 9
3. Jiskra Třeboň 5 3 0 2 151:140 6
4. Frýdek-Místek 5 1 0 4 135:140 3

Další výsledky: Třeboň – Hustopeče 36:25 (14:13), Bystřice p. Host. – Hustopeče 23:29 (10:15).