Z frýdeckých plavců si nejlépe podle očekávání vedla Karla Chlopčíková, která potvrdila svou skvělou formu a zúročila na Valašsku tréninkovou dřinu. „Karla se přihlásila do šesti disciplín a ze čtyř si přivezla stříbrnou medaili. V nich podlehla vždy jiné soupeřce, která se na danou disciplínu specializovala. Ve své parádní disciplíně padesát metrů motýlek už ale přemožitelku nenašla. Na dvoustovce polohovkou skončila opět druhá," ocenil výsledky mladé naděje trenér Radek Kodajek.

Podobných výsledků dosáhl ve Vsetíně také Jakub Laník, který konečně dokázal přetavit svou vytříbenou techniku plavání ve výrazný medailový úspěch. „Také Kuba soutěžil v šesti disciplínách a i on se pokaždé postavil na stupně vítězů. Zlato sice nezískal, ale tři stříbra a tři bronzy jsou skvělým příslibem do dalších závodů," chválil Kodajek.

Zvýšené tréninkové úsilí se odrazilo také ve výsledcích Petra Mrázka, který obhájil loňské třetí místo na stovce prsa. K výraznému zlepšení u něj došlo i na 100 m polohový závod, kdy své maximum posunul o 12,5 vteřiny.

Nejmladším účastníkem frýdecko-místecké výpravy byla Kateřina Fuková, která závodila společně se staršími děvčaty a rozhodně se neztratila. V disciplíně 50 m VZ dokonce obsadila druhé místo a v dalších disciplínách byla vždy těsně pod stupni vítězů. „Katka byla ve všech svých startech nejlepší z ročníku 2005. Její výsledky jsou velkým příslibem do budoucna," pochválil nejmladší plavkyni trenér Kodajek.

(lič)