Sjela se zde celá světová špička stolního fotbalu na vyvrcholení sezony 2009, kde ITSF pořádala Mistrovství světa jednotlivců, dvojic a týmů. Do Nantes se sjely reprezentace z celé Evropy, USA, Japonska, Indie, JAR. Jako opora české reprezentace se zde prezentoval junior David Plasgura z Pazderné.

V nejnáročnější disciplíně juniorských jednotlivců se Davidu Plasgurovi, který je členem foosballového sportovního klubu Frýdek-Místek, podařilo vybojovat bronzovou medaili, což je v konkurenci hlavně německých, rakouských a holandských juniorů obrovský úspěch.

V kategorii juniorských dvojic vytvořil David Plasgura dvojici s Kamilem Kačerem z Mostecka a oba si připsali na své konto další bronzový kov. A aby těch bronzových nebylo málo, tak v kategorii juniorských týmů přidali čeští junioři ve složení Plasgura, Kačer, Jadlovcová ještě jeden bronz.

David Plasgura se tak stal se třemi bronzovými medailemi jedním z nejúspěšnějších hráčů mistrovství a zároveň se zapsal tučným bronzovým písmem do historie českého a světového stolního fotbalu. (zd)