HBC Alpiq Kladno - HBC Enviform Třinec 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)

Střetnutí celků z opačných pólů extraligové tabulky mělo očekávaný vývoj. Kladenští na nic nečekali, okamžitě se vrhli do útoku a už po pěti minutách měli zaděláno na vítězství, když se postupně prosadili Nosek, hned po vhazování Hnízdil a vzápětí i Pražák. Staronovému účastníkovi elitní soutěže muselo být tak jasné, že šance zabodovat na Kladně je málo pravděpodobná. Platilo to zejména v úvodu prostřední části zápasu, kdy domácí zatížili konto protivníka dalšími dvěma zásahy, výčet střelců rozšířili Štěpaník a Schnaubert. V poslední třetině se zápas víceméně dohrával, na vysoké výhře Kladna se už nic nezměnilo.

Ani víkendová domácí derniéra nebude pro třinecké hokejbalisty snadným soustem, pod Javorový totiž zavítá mistrovská Vlašim. Utkání začíná v 16 hodin.

Branky: 2. Nosek (Pražák), 2. Hnízdil, 4. Pražák (Vondrák), 16. Štěpáník (Hnízdil), 25. Schnaubelt (Šrámek, Soukup). Rozhodčí: Fiala - Vokurka, vyloučení: 5:6, bez využití. Střely na branku: 27:18. Diváci: 76.
Třinec: L. Smolka – Filipek, Konvička, Liboska, Mišun, Ochman, Samek, Turoň, Chowaniec, Žuffa, Podešva, Cieslar, Palkovský, D. Říman, M. Říman, R. Smolka, Szotkowski, Toman, Zvejška, Tomis. Trenér: Zdeněk Hořák.
Další výsledky 13. kola: HBC Most – SK Jihlava 3:2 (0:0, 2:0, 1:2), HBC Plzeň – HBC Hradec Králové 1:2 (0:1, 0:0, 1:1), HBT Vlašim – SK Letohrad 8:6 (2:2, 3:3, 3:1), HC Kert Park Praha – HBC Pardubice 3:0 (0:0, 0:0, 3:0).

(rom)