Kajot Helas Brno – SKP Likop Třinec 4:2 (3:1)

V Brně se bojovalo o šest důležitých záchranářských bodů. Vydolovali je domácí hráči, kteří se nováčkovi pomstili za vysokou porážku 8:3 v zahajovacím střetnutí. Tentokrát padlo téměř o polovinu branek méně.

Diváci si na ně museli počkat skoro deset minut. Vlastní zásah obránce Csikána, jenž se snažil zasáhnout za svého spoluhráče, u nich vzbudil škodolibou radost. Zanedlouho jásali po trefě Schneidera. O pár minut později je však znepokojila zdařilá individuální akce Cieslara, zakončena přesnou střelou. Minutu před přestávkou Dornay potrestal Slezany za další nevynucenou ztrátu míče a domácí znovu vyhrávali rozdílem dvou branek.

Ve druhém poločase se náskok Brna ještě zvětšil. Kombinační akce vyústila střílenou přihrávkou na Semeráda, jenž bez problému zvýšil na 4:1. V předposlední minutě Cieslar připravil gól pro Očadlíka a ten dal výsledku konečný tvar.

„V Brně mě zklamali nezkušenější hráči, ale více to nemá smysl rozebírat. Kritika jim nepomůže, potřebují najít ztracenou pohodu. Futsal je znovu musí začít bavit, jak tomu bylo ve druhé lize,“ řekl generální manažer Likopu Vladislav Pszczolka. V pátek od 20 hodin se jeho celek střetne s Plzní. Úkol je jasný. Třinec potřebuje po třech neúspěších stoprocentně bodovat.

Branky a nahrávky: 8. vlastní, 9. Schneider, 19. Dornay, 35. Semerád - 16. Cieslar, 39. Očadlík.

Třinec: Nový - Cieslar, Duda, Hromada (21. Sikora), Stoszek - Csikán, Kufa, Mudrík (21. Goj), Očadlík. Trenér: Pavel Němec.