Třinečtí před sezonou přivedli Josefa Stachuru, který loni Českou republiku úspěšně reprezentoval na mistrovství světa týmů ve hře NHL. Ani on ale slezskému esportovému týmu v EHL k medaili nepomohl. „Zpětně je to zklamání. Mysleli jsme si, že budeme výš. Že budeme hrát o titul, ale bohužel jsme to nedokázali dotáhnout,” řekl Stachura pro Deník.

Ve čtvrtfinále jste nestačili na Mladou Boleslav. Co rozhodlo?

Bylo ta vyrovnaná série, kterou možná rozhodl můj prohraný duel. Skoro všechno bylo o jednom gólu, škoda, že v rozhodujícím utkání šli do vedení oni. Pak už jsme to měli těžké.

Po základní části jste skončili pátí. Čekali jste takové umístění?

Nějak tak jsme to čekali. Ale musím říct, že byly zápasy, ze kterých jsme čekali víc. Prohráli jsme třeba s Olomoucí, ale na druhou stranu, porazili jsme Liberec i pozdějšího mistra z Pardubic. Střídali jsme lepší místa s těmi slabšími, což byla škoda.

Z titulu se radovali hráči Pardubic. Překvapili vás?

Byli největším favoritem, což potvrzovali od samého začátku, zápas co zápas. Jejich jednička se hodně zlepšila, vyhráli zaslouženě.

Vy za sebou máte první sezonu v Třinci. Jste rád, že jste zvolil tuto cestu?

Jsem rád, že jsem to udělal a že jsem šel domů. Mohl jsem poznat nové hráče a sedli jsme si. Beru to jako správný krok.

Budete v Třinci pokračovat?

To ještě vůbec nevím. S Třincem jsme se nebavili. Mám nějaké nabídky odjinud, ale pokud o mě Třinec bude mít zájem, tak nejspíš zůstanu doma.

Těšil jste se, že budete hrát ve Werk Aréně, to ale zhatila situace okolo koronaviru…

Nakonec jsme se dohodli, že bude lepší, když budu hrát z domu. Musel bych se testovat a to jsme nechtěli podnikat. Ale pokud se situace zlepší a já tady zůstanu, tak bych měl ve Werk Aréně hrát od příští sezony, což by mě moc těšilo.

Nyní vás čeká květnové mistrovství světa jednotlivců. Jak byste se na něm chtěl umístit?

Budu tam nasazený jako číslo devět, což mě těší. Ten posun je znát. Hrozně se těším a doufám, že půjdu co nejdál, chci totiž skončit co nejvýš, ideálně do top 16. Formu na to mám, tak uvidíme, snad se to povede. Bude tam startovat celkem 128 hráčů a bude se hrát pavoukovým způsobem.