Skvělá atmosféra a vynikající výkony provázely druhý mítink Moravské výškařské tour 2008, který se konal v třinecké hale STaRS. V mužské kategorii, která končila pozdě večer, se diváci dočkali opakování souboje Švéda Linuse Thornblada s vítězem z Hutopečí Rusem Ivanem Uchovem. Rus nakonec závod prokalkuloval, jelikož výšku 230 cm vynechal a laťku o tři centimetry výše třikrát shodil. Totéž se „podařilo“ i Švédovi, který ale měl skočenu výšku 230 cm, a stal se proto vítězem jak Beskydské laťky, tak celé Moravské výškařské tour.

Třetí příčka patřila dalšímu Rusovi Andreji Těrešinovi za výšku 226 cm. V souboji českých skokanů tentokrát uspěl vítkovický skokan do výška Jaroslav Bába, jenž pokořil laťku ve výšce 222 cm. Svatoslav Ton zdolal tentokrát jen základní výšku 210 cm. „Nedá se nic dělat. Věřím ale, že se v průběhu sezony budu zlepšovat,“ uvedl trošičku zklamaný Bába.

Výškařka pražského USK Barbora Laláková si na Beskydská laťce doskočila vynikajícím výkonem 197 cm pro limit povinný k účasti na letošních olympijských hrách v čínském Pekingu. Zároveň dosáhla nového rekordu třineckého závodu i nejlepšího českého ženského výkonu sezony. „Dostat se na olympiádu byl můj prvořadý cíl. Tam chce každý, a když jsem skočila těch 193, tak jsem za potlesku báječných diváků dala i ten limit,“ usmívala se šestadvacetiletá výškařka. Laláková se zároveň vítězstvím v Třinci stala celkovou vítězkou tour, protože vítězka Hustopečského skákání Ruska Vita Palamarová už v druhém závodě nestartovala.

Výsledky Beskydské laťky:

muži:

1. Linus Thornblad (Švédsko, 230 cm),

2. Ivan Uchov (Rusko, 226),

3. Andrej Těrešin (Rusko, 226),

4. Frösén (Finsko, 222),

5. Bába (Česko, 222),

… 12. Ton (Česko, 210).

Ženy:

1. Láláková (Česko, 197 cm, rekord mítinku),

2. Dubnova (Česko, 190),

3. Kljuginová (Rusko, 190),

4. Gyorffy (Maďarsko, 190),

5. Vnukova (Litva, 187).