Jedna velká nula ční na kontě extraligových florbalistů SK Agel Třinec po pěti odehraných kolech Fortuna extraligy. Ani poslední dva zápasy na hřištích soupeřů na tomto stavu nic nezměnily a Třinečtí se čím dál více přibližují pádu do první ligy.

AC Sparta Praha – SK FBC ZP AGEL Třinec 7:3 (2:0, 2:1, 3:1)

Souboj dvou posledních celků tabulky, které stále čekaly na zisk prvních bodů, dopadl špatně pro třinecké florbalisty. Ti se rozhodli odehrát utkání s defenzivní taktikou a to byla nakonec voda na mlýn pražské Sparty.

Bezbrankový stav vydržel do 12. minuty, pak se neudržel Rossler a z šesti metrů překonal Ščigela. Pro Třinec to vypadalo ještě hůře o tři minuty později, kdy po ráně Křižka vedli Pražané již 2:0. Na druhé straně měli šanci i hráči z města oceli, ale ani Curney, ani Šrámek neuspěli. Jak být úspěšný ukázal Třineckým znovu Křižko. Vytlouci jeden hřebíček z třinecké rakve se povedlo ve 31. minutě Petříkovi, ale jeho gól neznamenal záblesk na lepší časy. O tři minuty později totiž Bouša vrátil domácím tříbrankové vedení.

V závěrečné části už to bylo pro Třinec jenom horší. Po brankách Nekoly a Bouši svítil na světelné tabuli stav 6:1 a vypadalo to na pořádný debakl. Ten stačil zmírnit po dalších nahrávkách Curneyho Petřík a v závěrečné minutě i Martin Ščigel. Mezi tím se dokázal ještě v rudém dresu trefit Kašpárek a proto se po závěrečném klaksonu radovala Sparta z vítězství 7:3.

Branky a nahrávky: 12. Rossler (Vaculík), 15. Križko (Vaculík), 29. Križko (Vaculík), 34. Bouša, 50. Nekola (Žďárský), 54. Bouša (Rossler), 57. Kašpárek (Janeček) - 31. Petřík (Curney), 56. Petřík (Curney), 60. Ščigel (Curney).

Rozhodčí: V. Sýkora - Dolanský.

Vyloučení: 2:2.

Bez využití.

Diváků: 118.

Třinec: P. Ščigel (54. Harašta) - Fielek, Polách, Gajda, Krzyžanek, Černý - Curney, Petřík, Šrámek - M. Ščigel, Šimský, Kilčický - Vlček, Wantula. Trenér: Ivo Jochman.

Torpedo Pegres Havířov – SK FBC ZP AGEL Třinec 8:1 (1:1, 4:0, 3:0)

Vložené středeční kolo přineslo pro třinecké hráče třetí derby utkání v letošní sezoně. Na palubovce havířovské haly Slavie čekalo tým trenéra Jochmana domácí Torpedo. Domácí se od úvodu střetnutí zakousli do svého soupeře a brankář Ščigel dělal co mohl. V 5. minutě už ale nestačil na střelu M. Kožušníka z prostoru před velkým brankovištěm, naštěstí pro Třinec míček brnknul o tyčku.

V 9. minutě se přeci jen domácí již prosadili. Po přečíslení tři na dva zakončil akci přesnou ranou Juhaňák. Na vyrovnání se čekalo necelou půlminutu. Z levé strany uspěl proti brankáři Lajovi hostující Petřík. Drama v havířovské hale bylo i nadále. Krečmer ve 13. minutě orazítkoval tyč, na druhé straně trefil zase břevno Janda.

Nerozhodný stav po změně stran dlouho nevydržel. Krečmer přesnou rozehrávkou našel u levé tyče volného Jurčíka a pro havířovského útočníka nebyl problém uklidit míček do prázdné branky. Navíc o dvě a půl minuty to bylo po spolupráci bratrů Kožušníků o dva góly. Ve 30. minutě si Juhaňák narazil s Michalíkem a přesnou ranou k tyči přidal svůj druhý gól v zápase. Tak jak začali, tak i zakončili úspěšnou druhou třetinu Krečmer s Jurčíkem. Tentokráte si role vyměnili a Krečmer přidal pátý kousek.

V poslední třetině Havířov polevil, ale Třinečtí toho využít nedokázali. Navíc vyloučení Šimského potrestali bratři Kožušníci šestým gólem. Hosté pak ještě inkasovali dvakrát, takže Třinec nakonec odjížděl z Havířova s porážkou 1:8.

Branky a nahrávky: 9. Juhaňák. 23. Jurčík (Krečmer), 25. P. Kožušník (M. Kožušník), 30. Juhaňák (Michalík), 38. Krečmer (Jurčík), 49. M. Kožušník (P. Kožušník), 53. Krečmer (M. Kožušník), 54. Kohut (Michalík) - 9. Petřík (Fielek).

Rozhodčí: Nováček - Vašíček.

Vyloučení: 0:1.

Využití: 1:0.

Diváků: 188.

Třinec: P. Ščigel (54. Cieslar) - Černý, Sikora, Fielek, Janda, Polách - Plášek, Šimský, Curney - Kilčický, Petřík, M. Ščigel - střídavě Grochal, Šrámek, Vlček. Trenér: I. Jochman.

Zítra od 14 hodin hostí třinečtí florbalisté na své palubovce v hale STaRS severočeský M-COM FBC Liberec. Domácí klub věří, že i přes nepříznivé výsledky nenecháte hráče v krizi a přijdete je povzbudit. (mai)