SK FBC Třinec – SSK Future 3:8 (1:3, 0:4, 2:1)

Bez několika opor přijeli do Třince florbalisté Future k utkání 17. kola Fortuna Extraligy. I domácí měli problémy se složením sestavy. Zraněného Petra Ščigela a absentujícího Petra Šrámka musel v třinecké brance nastoupit Bořek Harašta. Úvod utkání měl podobný průběh jako minulé domácí zápasy. Ve 3. minutě zamířil přesně k pravé tyči Šebek – 0:1.

Domácím hráčům se v 10. minutě podařilo zásluhou Petřka vyrovnat. Do konce prvního dějství Třinec dvakrát inkasoval z hole Soukupa. Také druhá třetina byla v režii hostujícího mužstva. Ve 25. minutě využil Soukupovu přihrávku Reibauer a o dvě minuty později využil přesilovou hru Soukup, čímž dosáhl hattricku. V závěru druhé třetiny ještě domácí dvakrát inkasovali, takže do kabin se šlo před závěrečnou třetinou při skóre 1:7 pro Future. Do třetího dějství poslal hostující kouč do branky místo Rytycha Rebra a místy to vypadalo, jako by vyměnil i celou obranu.

Hráči v černožlutých dresech přestali hýřit aktivitou a domácí je za to začali trestat. Ve 43. minutě snížil Grochal na 2:7 a za další dvě minuty později překonal hostujícího brankáře Curney. Future nakonec pečetilo své vítězství v závěrečné minutě, kdy Haraštu překonal Freund.

Branky a přihrávky: 10. Petřík (Curney), 43. Grochal, 45. Curney – 3. Šebek (Reibauer), 12. Soukup, 19. Soukup (Freund), 25. Reibauer (Soukup), 27. Soukup (Ryneš), 37. Rob (Mar. Rebro), 38. Tyl (Šebek), 60. Freund (Tyl).

Rozhodčí: Janeček, Sekanina. Vyloučení: 3:1. Využití 0:2.

Diváků: 60. Třinec: Harašta – Černý (41. Polách), Sikora, Gajda, Krzyžanek – Curney, Petřík, Grochal – Charizán (35. M. Ščigel), Gajdzica, Smetana (50. Janda). Trenér: Jan Holovka.