Výběr MFL – SK FbC Třinec 4:14 (0:4, 0:6, 4:4).

Do utkání vešli hodně aktivně hráči MFL a několikrát ohrozili branku Petra Ščigela. Na gól si zhruba dvě stovky florbalových příznivců muselo počkat do 7. minuty, kdy Grochal střelou k levé tyči překonal brankáře Heczka. V 10. minutě byl vyloučen Mráz a Curney zvýšil v přesilovce vedení extraligistů na 0:2.

Když ve 13. minutě Smetana a o minutu později Curney poslali balónek za záda brankáře Heczka, na ukazateli skóre svítil stav 0:4. Tímto stavem skončila také první třetina.

Stop pro Wantulu

Do druhé třetiny výběr v dresech třineckých fotbalistů nezískal žádný tlak, bohužel trochu neohrabaná hra pořadatelského týmu způsobila stop v utkání pro třineckého Wantulu, jenž dostal koňara a do hry se dostal i mladý Tomiczek. Před tímto tvrdým úderem přišel také úder brankový. Do střelecké listiny se poprvé zapsal Charizán. O minutu později ho následoval i Tomasz Cieslar.

Když ve 24. minutě zvýšil na 0:7 Petřík, bylo o vítězi tohoto přátelského utkání rozhodnuto. Velikou možnost na snížení měli hráči MFL ve 25. minutě, kdy byli tři samotní hráči před brankářem Ščigelem, jenže ten si svou neprůstřelnost udržel.

Střelecké hody až do konce

Poté, co se v minutě dvaatřicáté trefil Černý, postavil se do třinecké branky Marek Cieslar. Ten přihlížel dalším brankám v síti výběru MFL. V rozmezí 74 vteřin se trefili v závěru druhé části z trestného střílení Petřík a potupnou desítku přidal Sikora.

Střelecké hody pokračovaly i v poslední části zápasu. Hned v úvodní minutě na jedenáctibrankový rozdíl zvýšil Petřík. Výběr MFL se prosadil až ve 44. minutě, kdy se trefil bývalý hráč třineckého klubu Kamil Sedlák. V oslabení se o dvě minuty později trefil Křivánek, ale poté se střelecký prach znovu usadil na hokejkách extraligistů. Na 2:14 postupně zvyšovali Curney, Tomiczek a Smetana a na konečné skóre 4:14 upravili Molin a Samiec. Po utkání si to oba celky rozdaly ještě v samostatných nájezdech a úspěšnější byl tentokrát výběr domácích, když se z extraligistů nedokázal nikdo prosadit, naopak Marek Cieslar v třinecké brance jednou inkasoval.

 

FbC Třinec: P. Ščigel (32. M. Cieslar) – Černý, Krzyžanek, Sikora, Holovka, T. Cieslar, Polách – Grochal, Petřík, Curney – Schulhauser, M. Ščigel, Charizán – Wantula (23. Tomiczek), Janda, Smetana.

Statistika: 44. Sedlák, 47. Křivánek (Samiec), 57. Molin, 59. Samiec (Rusz) – 7. Grochal (Petřík), 11. Curney (Petřík), 13. Smetana (Wantula), 14. Curney (Petřík), 22. Charizán, 23. T. Cieslar, 24. Petřík, 32. Curney, 38. Petřík z tr. střílení, 39. Sikora (M. Ščigel), 41. Petřík (Curney), 48. Curney (Krzyžanek), 55. Tomiczek (Smetana), 56. Smetana (Tomiczek).

Rozhodčí: Hovanec, vyloučení: 5:1, využití: 0:1, oslabení: 0:2, diváků: 200.