Po vánoční přestávce čeká zítra na třinecké florbalisty další mistrovské utkání. Ve 14. kole se utkají s mistrovským Tatranem Střešovice, pro které tento zápas bude generálkou na Pohár mistrů, k němuž odlétají střešovičtí hráči v pondělí 7. ledna do Finska.

Třinečtí, i proti aktuálnímu lídrovi Fortuna Extraligy, budou chtít navázat na bodové úspěchy z posledních dvou zápasů, kdy doma porazili Bohemians Praha a v posledním duelu roku 2007 získali bod na palubovce Mladé Boleslavi. „Řekli jsme si, že se musíme soustředit na obranu celých šedesát minut a nenechat se ani na chvíli strhnout ke hře nahoru a dolů, z čehož samozřejmě pak pramenily chyby, které nás stály body,“ našel příčiny předchozích úspěchů třinecký brankář Petr Ščigel.

Pražané ze Střešovic v posledním kole jen těsně porazili poslední Bohemians. Tým z polského pohraničí před Vánoci ještě odehrál exhibiční utkání s výběrem Městské florbalové ligy, ale poté následovala pauza. „Výpadek ze zápasového rytmu neprospěje žádnému týmu, ale věřím, že navážeme na výkony a výsledky z konce loňského roku,“ řekl o florbalovém půstu třinecký brankář Petr Ščigel.

Do konce roku 2007, kdy skončil přestupní termín Fortuna Extraligy, získali Slezané tři nové hráče, mezi kterými je i ex-ostravský brankář Petr Šrámek. „Pro mě je to výzva ukázat, že mám na to, abych dělal v Extralize jedničku.“ dodal jeho konkurent v brance Ščigel. Vedení Tatranu Střešovice se rozhodlo posunout začátek nedělního utkání z původních 17 hodin o tři hodiny dopředu, aby umožnilo třineckým fanouškům stihnout jak florbalové utkání, tak i zápas třineckých hokejistů, kteří kousek od střešovické haly nastoupí v 17 hodin v T-Mobile Aréně proti Spartě Praha.