Tatran Střešovice – SK FBC Třinec 7:4 (2:3,2:1,3:0).

Třinečtí hráči odjeli do Prahy bojovat proti jedenáctinásobnému mistru republiky bez čtyř nemocných hráčů. Neodjeli obránci Gajda a Krzyžanek a útočníci Grochal se Schulhauserem. Naopak dalekou cestu již absolvovaly nové posily třineckého mužstva brankář Petr Šrámek a útočník Jiří Charizán. Samotný duel se pro hosty nezačal příliš dobře vyvíjet. V 9. minutě totiž skóroval Brychcy a Střešovice vedly 1:0.

O čtyři minuty později rozhodčí vyloučili třineckého Smetanu a když domácí Zeman zvýšil na 2:0, zdálo se, že průběh utkání bude mít jasného vítěze. Dvoubrankové vedení možná lídra ukolébalo, jelikož přišla 18. minuta během které Třinec dokázal vyrovnat! Nejprve domácího brankáře Zichu překonal nejlepší střelec Slezanu Curney z trestného střílení. Za dalších dvanáct sekund tečoval Curneyho střelu před brankářem Střešovic Janda a na ukazateli skóre svítil rázem stav 2:2.

V poslední minutě první třetiny byl vyloučen hostující Charizán, jenže oslabení zahrál Třinec výtečně. Všudybyl Curney našel před brankou soupeře Petříka a třinecký kapitán poslal překvapivě Oceláře do jednobrankového vedení. Přesilová hra pokračovala i na začátku druhého dějství. To už však domácí florbalisté byli úspěšní. Garčarovou přihrávku zužitkoval ve vyrovnávající gól Jedlička. Ve 25. minutě se opět miska vah přesunula na domácí stranu, když na 4:3 upravil Brychca. Třinecké ani tento moment nezlomil a o minutu později bylo zásluhou Jandy opět vyrovnáno.

I u čtvrté branky Třince byl Jiří Curney, který Jandovi asistoval. Za nerozhodného stavu vyrazila obě mužstva do závěrečné třetiny, která nakonec rozhodla o výhře Střešovic. Ve 48. minutě se nejlépe před třineckou brankou zorientoval Jedlička a Tatran opět o branku vedl. V 50. minutě odpálil po odpískání míče Martin Ščigel a Zeman nabídnutou výhodu jednoho muže v poli využil – 6:4.

Třinec se v závěrečných minutách utkání pokusil ještě o hru bez brankáře, místo snížení ale přišla další branka v jejich síti. Svůj hattrick završil Lukáš Brychca, čímž třineckým hráčům nadělil jubilejní stou branku v jejich síti. Na posledních pár vteřin se do branky Třince dostal i Petr Šrámek, který již do konce střetnutí neinkasoval.

„Na to, že jsme hráli po Vánocích a zrovna s mistrovským Tatranem, tak jsme zde uhráli velice dobrý výsledek. Škoda těch našich chyb v závěru zápasu, jelikož jsme při troše štěstí mohli mít i bod za remízu,“ hodnotil utkání se Střešovicemi třinecký obránce Martin Polách.

 

Třinec: P. Ščigel (60. P. Šrámek) – Černý, Polách, Charizán, Sikora – Janda, Petřík, Curney – Gajdzica, M. Ščigel, Smetana. Trenér J. Holovka.

Branky a nahrávky: 9. Brychca (Noha), 13. Zeman (Vávra), 22. Jedlička (Garčar), 25. Brychca, 38. Jedlička, 51. Zeman (Vávra), 60. Brychca – 18. Curney, 18. Janda (Curney), 20. Petřík (Curney), 26. Janda (Curney).

Rozhodčí: D. Bartošek, M. Bartošek.

Vyloučení: 0:4.

Využití: 3:0.

Oslabení: 0:1.

Diváků: 102.