SKP Likop – Slavie Havířov 8:2 (0:1)

I proti posilněnému soupeři byli domácí od počátku střetnutí aktivnější a hned v úvodu zápasu se dostali do několika vyložených šancí. Jako první šli ale do vedení hosté, když z ojedinělého útoku a snad první střely na třineckou branku otevřeli v 10. minutě skóre. Třineckým nešla za první poločas upřít snaha, ale jejich koncovka byla žalostná.

Do druhé půle nastoupili domácí futsalisté se změnou v sestavě, kdy za ještě nedoléčeného Cieslara mladšího nastoupil Rakowski. Likopu se podařilo vyrovnat ve 27. minutě, kdy Stoszek zužitkoval přihrávku od Topiarze. Tato branka poté spustla lavinu domácích střel na branku Havířova. Ve 29 minutě zvýšil Onderek na 2:1 a hned o minutu později přidal třetí úspěch domácích Duda. Když Rakowski ve 34. minutě upravoval již na 4:1, rozhodli se hosté hrát bez brankáře. To se jim nakonec vymstilo, jelikož po střelách Topiarze ve 34. a Stoszka ve 35. minutě Třinec vedl 6:1. Hostům se podařilo v přesilové hře snížit na 6:2, ale poslední slovo opět patřilo Likopu, který v poslední minutě zásluhou branek Mendroka a Rakowského vedl 8:2. Tímto zápasem ukončili Třinečtí sezonu 2007/2008 na třetím místě druholigové tabulky a navíc se mohou pyšnit svou neporazitelností na domácí půdě. Sezona ale pro Likop ještě neskončila. V pátek 11. dubna se totiž od 20 hodin hraje v třinecké hale STaRS utkání Poháru ČMFS, kdy Třinec hostí historicky nejúspěšnější mužstvo českého futsalu, prvoligový CC Jistebník. „Jsem rád, že jsme dokázali nakonec udržet domácí neporazitelnost. I když jsme nakonec skončili třetí a mohli toto umístění brát jako úspěch, tak opak je pravdou. Na počátku sezony jsme se netajili postupovými ambicemi, ale nešťastné remízy a dvě těsné jarní porážky na hřišti soupeře (Havlíčkův Brod a Hradec Králové, pozn. redakce) nás o možnost postupu připravily. Víme, že příští sezona bude ještě náročnější, ale jestliže dokážeme udržet mužstvo pohromadě a podaří se nám jej ještě vhodně posílit, budeme opět útočit na postupovou příčku, což bude naše priorita,“ přeje si předseda SKP Likop Marcel Majtner.

Třinec: Hekera, Csikán – Franek, Duda, Stoszek, Cieslar ml., Topiarz, Goj, Onderek, Mendrok. Navíc od 21. Rakowski, 35. Divina. Trenér Josef Cieslar starší.

(zd)