M&M Reality Sokol Pardubice – SK FbC Třinec 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Třinečtí florbalisté nastoupili pod novým trenérem Ivo Jochmanem do prvního kola play-down. Domácí Pardubice se po základní části umístily na desáté příčce s dvaadvaceti body. Utkání po výsledcích ze základní části slibovalo vyrovnanou podívanou, jelikož v základní části oba celky sehrály vyrovnanou partii. Úvod střetnutí začali Třinečtí překvapivě aktivně a díky napadání domácích florbalistů si vytvářeli i šance. Jednu z nich proměnili na konci šesté minuty, kdy zpoza brány přihrával Gajdzica u levé tyče volnému Martinu Ščigelovi a ten rozvlnil síť za pardubickým brankářem. Po úvodní brance převzali iniciativu na hokejky domácí, ale tečovaná střela Filipa skončila na horní tyči. V 15. minutě se do šance dostali Curney a Petřík, ale ani jeden z nich nedokázal překonat brankáře Pipka. V závěru první třetiny se sám před brankářem ocitl Petřík, ale nedal. Naopak domácím se dvě vteřiny před koncem podařilo vyrovnat. Standartní situaci využil Felsenberg.

Nástup do druhé třetiny vyšel lépe domácím. Nejdříve střelu Petříka vytlačil domácí brankář očima na tyč, na druhé straně byl v šanci Chovanec, ale na brankáře Ščigela nevyzrál. Povedlo se to až o minutu později hostům, kdy střelu Felsenberga vyrazil brankář Ščigel pouze před Kunáta a ten poslal balónek snad o všechny možné tyče do branky. Třinečtí nenechali dlouho svítit stav 2:1 na světelné tabuli. Ve 26. minutě vyrovnal po přihrávce Smetany střelou do pravého rohu domácí branky Martin Ščigel. Pardubičtí si začali vytvářet větší tlak a Oceláři mohli využívat otevřené obrany. Z brejkové situace nepřekonal Pipka Smetana.

Třetí třetina byla sice v režii pardubických hráčů, ale domácí florbalisté ztroskotávali na brankáři Ščigelovi. Na druhé straně se do brejků dostávali Petřík s Grochalem, také oni nebyli úspěšní. Rozhodující okamžik přišel v 56. minutě. Slezané nechali na pravé straně volného Trojana a ten táhlou střelou z otočky prostřelil Ščigela. V závěru utkání se Třinečtí pokusili o hru bez brankáře, ale první pětka ve spolupráci s Martinem Ščigelem nedokázala vyrovnat.

Branky a nahrávky: 20. Felsenberg (Vacík), 24. Kunát (Felsenberg), 56. Trojan (Šťastný) – 6. M. Ščigel (Gajdzica), 26. M. Ščigel (Smetana). Rozhodčí: Dolanský, V. Sýkora. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváků: 102. Stav série: 1:0.

Třinec: P. Ščigel – Krzyžanek, Černý, Gajda, Sikora – Grochal, Petřík, Curney – Gajdzica, M. Ščigel, Smetana – Vlček, Janda. Trenér: I. Jochman.

Třinečtí florbalisté nezvládli ani závěr druhého duelu a tentokrát podlehli v chrudimské hale Pardubicím 6:4. Východočeši tak mohou o svém postupu rozhodnout již o tomto víkendu v třinecké hale STaRS. K tomu jim stačí jedno vítězství.

M&M Reality Sokol Pardubice – SK FbC Třinec 6:4 (2:1, 1:2, 3:1)

Pardubičtí, poučeni z prvního utkání, vstoupili do duelu aktivněji, což se brzo projevilo i na změně skóre. Třinecký brankář Ščigel odolal pouze do 4. minuty, poté ho po chybě třinecké obrany prostřelil Bahník. V 9. minutě se ve velké šanci ocitl opět střelec úvodní branky, tentokráte si na gólmana hostí nepřišel. Domácí nakonec uspěli o minutu později, když chybu hostí při střídání potrestal Vacík, který si s míčkem vyběhl zpoza branky a zakončil do volného místa. Třinec na svou první branku čekal do 15. minuty, když Smetana prostřelil od pravého mantinelu brankáře Pipka – 2:1. Hned vzápětí mohl vyrovnat Grochal, bohužel trefil pouze do tyče.

Třineckým vyšel nástup do druhé třetiny. Jejich touhu po vyrovnání zhodnotil svým premiérovým extraligovým gólem Vlček, jemuž balónek naservíroval zpoza brány Curney. Ve 27. minutě zakončil přihrávku Šťastného za třineckou obranu rychlý Chovanec a domácí opět vedli. Za dvě minuty bylo znovu srovnáno. Nepozornost domácí obrany využil obránce Sikora.

Slezané se mohli do vedení dostat v osmačtyřicáté minutě, ale Grochal trefil tyč a po následné dorážce Petříka bílý míček orazítkoval tentokráte břevno. Ve 49. minutě šli hosté přeci jen do vytouženého vedení, když Curney střelou od pravého mantinelu zakončil rychlý protiútok – 3:4. Domácí zbraně nesložili a to se jim rozhodně vyplatilo. V 52. minutě po Jelínkově lobu trefil přesně skákající míček Brychta a vyrovnal. Rozhodnutí přišlo oproti prvnímu duelu o minutu později. Třinečtí se dokázali ubránit po vyloučení Vlčka, ale následnou přihrávku Vacíka nikdo z Třineckých před Bahníkem nezblokoval a pardubický útočník uklidil míček do branky. Všechny naděje na vyrovnání zhatil minutu před koncem souboj u třinecké střídačky, po kterém se Martin Ščigel ohnal po soupeři a uviděl z ruky rozhodčího Mikuly červenou kartu. Jedenáct vteřin před koncem završil účet utkání ve dvojnásobné přesilovce Vacík.

Branky a nahrávky: 4. Bahník (Cibere), 10. Vacík (Zozulák), 28. Chovanec (Šťastný), 52. Brychta (Jelínek), 57. Bahník (Vacík), 60. Vacík (Zozulák) – 15. Smetana (Gajdzica), 22. Vlček (Curney), 30. Sikora (Petřík), 49. Curney (Černý). Rozhodčí: Mikula, Kotala. Vyloučení: 2:3, navíc M. Ščigel (Třinec) 5 min. červená karta. Využití: 1:0. Diváků: 121. Stav série: 2:0.

Třinec: P. Ščigel (60. Šrámek) – Krzyžanek, Černý, Gajda, Sikora – Grochal, Petřík, Curney – Gajdzica, M. Ščigel, Smetana – Vlček, Janda. Trenér: I. Jochman.

(mai)