„Vůbec jsem nečekala, že by to mohlo vyjít. Neplánovali jsme to,“ pousmála se atletka z Třince. „Byla tady dlouhá karanténa, různá omezeni, takže jsme ani neměli moc prostoru na trénování. O to více mě to překvapilo,“ dodala a přiznala, že se v den svého nejlepšího skoku kariéry necítila v nejlepší formě. „Očekáváme, že až ta forma přijde, tak můžu skočit ještě výš. Letos si žádné mety nedávám, ale chtěla bych se dostat na 192 centimetrů,“ řekla.

Lukáš Krajíček ukončil kariéru.
Třinecký obránce Lukáš Krajíček ukončil kariéru, zdraví dostalo přednost

Sajdoková, kterou od začátku letošního roku trénuje bratr Stanislav, se díky svému skvělému výsledku kvalifikovala hned na dvě velké události a zajistila si místo jak na dospělém mistrovství Evropy, tak na mistrovství světa do 19 let. Jenže to se kvůli koronaviru o rok odložilo, a mladá atletka o něj proto přijde. „Už to bude mimo mou kategorii,“ řekla.

Půjde si pro zlato?

Evropský šampionát se měl konat v srpnu v Paříži, ani tato akce ale neproběhne, a tak se o evropské medaile pod otevřeným nebem bude bojovat až za dva roky v Mnichově. „Na mistrovství Evropy bych se ráda dostala do finále,“ dívá se do budoucna Sajdoková, kterou čekají dva důležité závody i během tohoto léta.

Nejprve se představí ve druhém kole extraligy a v srpnu proběhne i domácí republikový šampionát. „Budu tam bojovat o co nejlepší výsledek,“ říká osmnáctiletá výškařka. A jelikož je v tuto dobu ve svém oboru nejlepší ženou v republice, tak se nabízí otázka, zda se pokusí zabojovat o zlato. „Pokud se to povede, tak určitě ano,“ dodala.

Třinečtí fotbalisté (v červeném) ve svém předposledním utkání sezony podlehli po boji pražské Dukle 1:2.
Třinec po boji padl s pražskou Duklou
Valcíři v přípravě nestačili na Přepeře
Fotbalisté Frýdku-Místku nestačili na Přepeře