SKP Likop Třinec – FC Tango Brno 1:2 (0:0)

Třinečtí futsalisté podali o poznání lepší výkon než v předchozích střetnutích, přesto ani tentokrát to na bodový zisk nestačilo. Tango se řadí mezi nejlepší celky první ligy, ale na palubovce to příliš vidět nebylo, pod Javorovým neukázalo nic zvláštního. Outsider jim po celé utkání, které bylo přinejmenším vyrovnané, nezůstal nic dlužný a vypracoval si stejný počet gólovek, jako jeho věhlasnější a úspěšnější rival.

Při prvním gólu Mareše, jenž o triumfu Tanga rozhodl dvěma góly, Brňanům přálo štěstí - Mendrok napálil tyč, míč se odrazil do běhu k Veselovskému a ten ho předal skórujícímu Marešovi. Neuběhlo ani pět minut a bylo srovnáno. Lalák se po pravé straně dostal před brankové území a tvrdou střelou donutil k vlastnímu gólu kapitána Halva. Veselovský s Marešem byli hlavními hrdiny i o něco později - míč se odrazil od tyčí a nakonec skončil v síti, byť domácím hráčům se to nezdálo a reklamovali faul na brankáře Hekeru. „Asi to bylo v pořádku. Ta rána, kterou jsem inkasoval, už přišla poté, co byl míč za brankovou čárou,“ přiznal po utkání brankář Likopu Aleš Hekera a dodal: „Kluci dnes hráli opravdu výborně. Škoda jen, že jsme si takhle nevedli i v minulých utkáních, bodů bychom měli rozhodně více.“

Do konce základní části první ligy schází už jen pět zápasů. Futsalisté Třince, kteří posledních osm prohráli, už moc dobře ví, že v nejvyšší soutěži by je udržel leda tak zázrak. „Máme před sebou utkání s hratelnými protivníky. Nevzdáme se, o záchranu se budeme bít až do samotného konce,“ slíbil brankář Likopu Aleš Hekera. V dalším kole zajíždí Třinečtí do Zruče nad Sázavou, kde se střetnou s tamním Benagem (bývalý tým Benago Praha).

Branky a nahrávky: 29. Lalák - 27. Mareš (Veselovský), 34. Mareš (Veselovský). ŽK: Csikán - Outrata, 300 diváků.

Třinec: Hekera - Cieslar, Csikán, Duda, Stoszek - Sikora, Lalák, Mendrok, Mudrík. Trenér: Josef Cieslar starší.

(rom)