Havířov skončil po základní části na devátém místě tabulky a výsledky 1:9 a 3:17 v jeho prospěch při vzájemných utkáních hovořilo o tom, že tato série by měla skončit velmi rychle.

Torpedo Pegres Havířov - SK FBC Třinec 10:7 (4:2, 3:0, 3:5)

Třinečtí, posílení několika hokejisty z řad havířovského týmu, začali zlepšeným výkonem a hned v 1. minutě se brankou Žáka dostali do vedení. Poté však začala úřadovat trojice Kožušníků a ze stavu 0:1 to bylo ve 13. minutě rázem 4:2. Kožušníci řádili nadále, a když po druhé třetině svítil na světelné tabuli stav 7:2, bylo téměř o výsledku rozhodnuto. Havířov v poslední části polevil a Třineckým se podařilo snížit na rozdíl jediné branky 8:7, navíc Curney zahodil šanci na vyrovnání. Domácí pak v závěru dvakrát uklidili míček do prázdné branky a ujali se v sérii vedení 1:0 na zápasy.

Branky a nahrávky: 5. Petr Kožušník (Jurčík), 7. Krečmer (Juhaňák), 9. Pavel Kožušník (Petr Kožušník), 13. M. Kožušník (Vydra), 21. Pavel Kožušník (Varta), 24. Jurčík (Krečmer), 29. Krečmer, 45. M. Kožušník (Petr Kožušník), 60. Kubala (Vydra), 60. Petr Kožušník (M. Kožušník) - 1. Žák (Curney), 6. Vlček (Kormanec), 41. Curney (Plášek), 45. Kormanec (Vlček), 53. Haas (Žák), 53. Curney (Krzyžanek), 58. Curney (Žák). Rozhodčí: Nováček - Vašíček. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváků: 173. Stav série: 1:0.

Torpedo Pegres Havířov - SK FBC Třinec 10:2 (3:1, 3:1, 4:0)

Ve druhém duelu si domácí dali pozor na Oceláře a nic neponechali náhodě. I v tomto utkání dali první branku hosté, konkrétně Curney, ale havířovští florbalisté dokázali na ní odpovědět třemi góly. Postupem času přibýval počet branek na kontě domácích a po šedesáti minutách jich bylo deset. Třinečtí se zmohli pouze na dvě, proto zaslouženě prohráli i druhý zápas.

Branky a nahrávky: 11. Petr Kožušník (Jurčík), 13. Jurčík (Petr Kožušník), 14. Kubala (Bezděčík), 24. Šmída (Laja), 31. Jurčík (Šmída), 37. Pavel Kožušník (Varta), 48. Pavel Kožušník (Varta), 52. Pavel Kožušník (M. Kožušník), 53. Krečmer (Jurčík), 60. M. Kožušník (Pavel Kožušník) - 8. Curney (Žák), 38. Žák (Haas). Rozhodčí: Gavlas - Mikula. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Počet diváků: 196. Stav série: 2:0.

SK FBC Třinec - Torpedo Pegres Havířov 6:10 (1:3, 0:5, 5:2)

Kdyby se florbalové play-down hrálo do úvodní branky, byl by Třinec zachráněn. Ve 4. minutě to byl znovu Curney, který otevřel skóre zápasu, jenže to bylo ze strany domácích na předlouhých čtyřicet minut vše. Poté se už trefovali pouze hosté a osm branek v rozmezí dvaatřiceti minut hovoří za vše. Havířov se velmi rychle přiblížil k záchraně a poslední třetina již znamenala korigování stavu na 6:10.

Branky a nahrávky: 4. Curney (Konvička), 41. Plášek (Curney), 56. Porosz (Kolarz), 59. Kormanec (Vlček), 59. Haas (Curney), 60. Haas (Curney) - 6. Petr Kožušník, 7. Šmída (Jurčík), 16. Pavel Kožušník (Petr Kožušník), 22. Juhaňák (Kowal), 28. Pavel Kožušník (Petr Kožušník), 34. Pavel Kožušník (Varta), 33. Šmída (Juhaňák), 38. M. Kožušník (Petr Kožušník), 42. M. Kožuěník (Petr Kožušník), 60. Pavel Kožušník (Petr Kožušník). Rozhodčí: K. Sojka - T. Sojka. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Počet diváků: 81. Konečný stav série: 0:3, zachraňuje se Havířov.

Třinečtí se za dva týdny utkají o postup do baráže se Znojmem, které podlehlo ve čtyřech zápasech pražské Spartě. (mai)