SC Lino Kalábek Brno – SKP Likop Třinec 4:6 (1:2)

Protivníci se bavili útočným futsalem, na pečlivou defenzívu nikdo z nich neměl ani pomyšlení. Hosty z Třince mnohokrát podržel skvělý brankář Sikora, díky němu inkasovali jen jednou. Na druhou stranu byl Třinec nebezpečný ve hře dopředu, což gólově vyjádřili Stoszek a posléze Baron. Další nadějné příležitosti svěřenců hrajícího trenéra Josefa Cieslara se neujaly, a tak po poločase platil stav 1:2.

Začátek druhého dějství se mnohem lépe povedl domácím futsalistům, kteří dvěma trefami otočili skóre ve svůj prospěch. Těsný náskok jim dlouho nevydržel, vyrovnávající trefou jim ho sebral Przyczko. Jeho celek šel podruhé v zápase do vedení, prosadil se opět kapitán Stoszek. Branková přetahovaná neskončila, Brňané náskok protivníka vynulovali. Tři body nakonec putovaly do třince, o což se postarali teprve sedmnáctiletý Kalfas a Baron.

„Letos poprvé nastoupil Przyczko, a vedl si velice dobře. Uznání za výkon si, jako obvykle, zaslouží jistý brankář Sikora," rozdal pochvaly sportovní manažer Likopu Josef Cieslar starší a dodal: „Z důvodu zranění nemohli nastoupit Csikán a Spierota, který už před týdnem hrál se sebezapřením."

Branky Třince: Stoszek 2, Baron 2, Przyczko, Kalfas.

Třinec: Sikora – Cieslar, Stoszek, Przyczko, Baron – Opluštil, Kalfas, Kantor. Trenér: Josef Cieslar mladší.

SKP Likop Třinec – Delta Real Šumperk 5:1 (2:0)

Domácí se účastníka posledního ročníku nejvyšší soutěže nezalekli a sami mu vnutili svůj styl hry. Snažili se držet míč a hledat skulinu v rivalově obraně. Po pěti minutách ji našli – Sierotova přihrávka na Stoszka neprošla, protože ji uklidil do sítě jeden z domácích hráčů. Přibližně za dalších pět minut už měli Třinečtí dvougólový náskok – Opluštil si to namířil k bráně středem hřiště, přihrál doleva nabíhajícímu Sierotovi a ten z úhlu zavěsil. Vzápětí však polský hráč zpytoval svědomí, protože přihrávku Stoszka poslal zblízka vedle prázdné brány. Nebyla to jediná promarněná příležitost Likopu, podobných akcí vzniklo více.

Šumperk mohl po úvodních dvaceti minutách prohrávat větším rozdílem, ale nestalo se tak. Místo toho přišel kontaktní gól Nedvěda, který za nahrávku poděkoval Šindelovi. Hosté ožili a domácím jakoby najednou došly gólové argumenty. Jeden takový vytasil Sierota, jeho ránu bodlem zastavila až síť. Třinec převzal kontrolu nad utkáním o několik minut později zvýraznil své vítězství. Z mnoha tutovek, v nichž se ocitli Sierota, Stoszek, Opluštil a Cieslar se uchytily pouze dvě – Opluštil propálil brankáře tvrdou ránou po zemi a následně si smlsnul na báječné Stoszkově přihrávce před prázdnou bránu.

„Náš dnešní herní projev vypadal podle mých představ. Za zápas jsme zahráli snad patnáct signálů, možná ještě víc. Zkusili jsme všechny, které máme natrénovány. S proměňováním šancí to už bylo horší, měli jsme jich asi tak na patnáct gólů. Brankář Šumperku zachytal výborně, ale my jsme mu to ulehčili. Naše střely nebyly dobře umístěné, nejčastěji šly doprostřed brány," konstatoval hrající trenér Likopu Josef Cieslar mladší.

Branky: 5. vlastní (Sierota), 11. Sierota (Opluštil), 26. Sierota, 34. Opluštil (Cieslar), 36. Opluštil (Stoszek) – 21. Nedvěd (Šindel). Rozhodčí: Kincl, Gasnárek, ŽK: Samek – Tejkl, Smrž. Diváci: 80.

Třinec: Kloda – Cieslar, Sierora, Sniegoň, Stoszek – Opluštil, Kalfas, D. Kantor (30. Samek), Baron (21. Symerský). Trenér: Josef Cieslar mladší. (rom)