VŠB-TU Ostrava – SKP Likop Třinec 6:5 (1:2)

Regionální derby bylo zároveň hitem kola, vítěz se mohl těšit na vedoucí příčku v tabulce. Kromě toho byl souboj sousedů zápasem dvou poločasů. V tom prvním měli navrch, Třinečtí, kteří díky zásahům Burayna a Opluštila vedli 1:2. „Hráli jsme vskutku výtečně, náš výkon měl prvoligové parametry," chválil ředitel třineckého celku Josef Cieslar starší. S druhým dějstvím spokojen být nemohl. A také nebyl. Jeho celek sice vedl 2:3, ale posléze začali napínat sít pouze domácí hráči a rázem to bylo 6:3. Hosté zabojovali, Baron s Opluštilem je dotáhli na rozdíl jedné branky, ale aspoň bod futsalisté Likopu nedosáhli, druhá výprava do Ostravy skončila fiaskem. „Pokud jsem výkon v prvním poločase označil jako ligový, pak ve druhé půli byl sotva divizní. Výborně chytající brankář udělal minelu a my nepochopitelně ztratili veškeré sebevědomí," posteskl si Cieslar.

Atraktivní a na gólové situace bohaté klání rozlouskla kuriózní situace z počátku druhé části zápasu. Třinecký Csikán dostal přihrávku před prázdnou bránu, jenže síla se ukázala jako špatné řešení, protože míč po jeho bombě skončil v ochranné síti. Brankář vysokoškoláků okamžitě rozehrál, míč se dostal k hostům, kteří nastřelili protihráče, od něhož se balon odrazil a kutálel se směrem k třinecké bráně. Gólman Sikora chtěl merunu odkopnout, jenomže ji vůbec netrefil a pak ji musel vytáhnout ze své sítě. „V tu chvíli jsem si myslel, že se zvednu a normálně odejdu. Místo toho, abychom zvýšili na 1:3, si necháme dát gól na 2:2," lamentoval Cieslar. „Náš gól na 2:2 opravdu patří do kategorie kuriózních," přiznal ostravský kouč Karel Murin, který duel zhodnotil takto: „Šlo o velmi náročné utkání, které futsalovou kvalitou převyšovalo většinu jiných druholigových utkání. Pro nás bylo zvlášť náročné i to, že po většinu času jsme dotahovali jednobrankové vedení hostí, ale nakonec se nám skóre povedlo otočit a vedení jsme už nepustili," dodal Murin.

Třineckým fanouškům může pozvednout náladu už páteční střetnutí ve smilovické hale, v níž se jejich tým od 20 hodin předvede v duelu s paběrkujícími Pardubicemi.

Branky: Halamíček 2, Tomášek 2, Manďák, Polášek – Opluštil 2, Cieslar, Baron, Buryan. Rozhodčí: Molík – Pivoňka. ŽK: Hliník, Halamíček – Cieslar. Diváci: 75.
Třinec: Sikora – Stoszek, Csikán, Cieslar, Buryan – Opluštil, Baron, Kantor, Kalfas. Trenér: Josef Cieslar mladší.
Další výsledky 6. kola: 1. FC Šumperk – Gillotina Choceň 4:2 (3:1), FK Volfířov – SK Líšeň Brno 3:9 (2:2), Amor Vyškov – Roub Vítkovice 6:4 (2:1), Torf Pardubice – AC Jeseník 4:11 (2:5).

(rom)