Vedoucí tým druhé ligy svého soupeře kombinačně přehrát nedokázal, a tak mu dal pocítit svou sílu pomocí skvěle nacvičených standardních situací, z nichž vstřelil tři góly. Všechny padly po rohových kopech, kdy Outrata dvakrát setřásl svého strážce, skvěle si seběhl před bránu a zavěsil. Míca se vůbec nerozpakoval a trefil se výstavní ránou z poloviny hřiště. Mezi střelci figuroval rovněž Vrána, který uplatnil důraz v souboji brankářem a obráncem.

Třinečtí v zápase prohrávali, ale v rozmezí několika minut svého protivníka o vedení připravili a sami si je přivlastnili. Stalo se tak díky chytré Csikánově přihrávce a Baronově pohotové teči, jenž se radoval z premiérové trefy v barvách Likopu. Druhý gól si vzala na svědomí zkušená dvojice Cieslar (přihrával) a Stoszek (střílel). Pár vteřin před koncem první půle autor druhé branky napřáhl z levé strany a brankáři, který jeho ránu zjevně nečekal, míč prošel mezi nohama.

V prvním dějství se vedení přelévalo ze strany na stranu, jako dětská houpačka. Nejdříve byli blíže úspěchu Brňané, poté zase Slezané. Stejný obrázek nabídla i druhá část hry. Třinečtí jednobrankový náskok ztratili, ale v závěru vhrli všechny síly do útoku a nakonec dotáhli zápas do vítězného konce. Při power-play vyrovnal Cieslar na 4:4 a pár vteřin před koncem Przyczko střelou přes celé hřiště vsítil vítěznou branku. Sotva se míč došoural za čáru, ozvala se závěrečná siréna. Gólman s obráncem Agromeli poslední situaci podcenili, nedohodli se a místo na míč se soustředili spíše na nabíhajícího kapitána Stoszka.

V dalším kole se Třinečtí představí domácím divákům, a to v pátek 11. listopadu od 20 hodin v třinecké hale STaRS. Soupeřem Cieslarových svěřenců bude předposlední celek SK Líšeň.

FC Agromeli Brno - SKP Likop Třinec 4:5 (2:3)

Branky: Outrata 2, Vrána, Mica - 13. Baron (Csikán), 17. Stoszek (Cieslar), 20. Stoszek (Sporysz), 39. Cieslar (Stoszek), 40. Przyczko. Rozhodčí: Černý – Kudrna. ŽK: Vrána, Mica (oba Agromeli). Diváci: 150.

Třinec: Kreželok - Cieslar, Sierota, Sporysz, Stoszek - Przyczko, Csikán, Mendrok Baron. Trenér: Josef Cieslar starší.
Další výsledky 6. kola:

SK Líšeň – Gamaspol Jeseník 1:5 (1:1), Helas Brno – Slavia Havířov 1:1 (0:1), Gillotina Choceň – VŠB Ostrava 5:8 (1:4), Lino Kalábek – Tišnov 3:4 (2:1), Komax Kunčice p. O. – United Frýdek-Místek 3:3 (1:1) – branky: Špaček, Bartoš, Kapsa – Sojka, Lýsek, Holman. (rom)

ROZHOVOR: Josef Cieslar: „Štěstí nám přálo vrchovatě“

Třinec - Ve futsalu se pohybuje už nějaký pátek, setkal se už s kdečím, a proto ho jen tak něco nepřekvapí. Zápas, v němž jeho tým skóroval sekundu před koncem první a druhé třetiny ovšem sportovní manažer třineckého Likopu Josef Cieslar starší nikdy nezažil.

Závěry obou poločasů v hale brněnského Agromeli byly vskutku hektické…
To si teda pište! V prvním poločase Sporysz posunul míč Stoszkovi a ten z úhlu vypálil na bránu. Gól padl vteřinu před poločasovým gongem. Totéž se opakovalo i ve druhém dějství, Przyczko trefil bránu a hned poté se ozvala závěrečná siréna. Domácí protestovali, nicméně gól byl naprosto regulérní, a proto platil.

Připsali jste si vítězství z kategorie velmi šťastných.
Naprosto souhlasím. Však jsem si také vzpomněl na přísloví: čím blbější sedlák, tím větší brambory. Štěstí nám přálo vrchovatě, stříleli jsme pánu Bohu do oken, a přesto jsme nakonec vyhráli. Možná i proto, že domácím v závěru zjevně docházely síly.

Na hřišti dosud neporaženého lídra druhé ligy jste nepodali optimální výkon?
Zápas byl takový neučesaný s řadou chyb a nepřesností. Nepodržel nás gólman, dva góly klidně mohl mít. To stejné se, naštěstí pro nás, týká rovněž brankáře domácích. Také on pustil laciné branky. V pořádku nebyla ani naše koncovka, byli jsme s ní na štíru. Klukům to létalo vedle, takový Sierota, když to řeknu odlehčeně, by netrefil ani vrata od stodoly. Z deseti ran zacílil mezi tyče jen jednou.

Z venkovního dvojzápasu v Brně jste si přivezli šest bodů, takže musíte být navýsost spokojen?
A také jsem. Musím však přiznat, že z obou duelů jsem měl docela obavy, byli jsme předposlední a čekaly nás celky na třetí a první příčce. Díky dvěma výhrám jsme se na ně dotáhli. Bylo nám jasné, že nemůžeme hrát otevřenou partii, tudíž jsme se soustředili na pečlivou obranu a hru zezadu, která nám sedí více než zdolávání zatažené obrany. Proti silnějším týmům se nám obecně hraje o poznání lépe než proti těm papírově slabším.

Po dvou porážkách v řadě na vás byly patrné známky pesimismu. Teď už jste zase optimistou?
Jak se to vezme. Do Brna jsme jeli v devíti hráčích, někteří nám dlouhodobě scházejí. Ani jedno utkání jsme neodehráli v plné sestavě, pořád hráče točíme a různě to lepíme. První formace stojí a padá s výkony Cieslara a Stoszka, druhá s hrou Mendroka a Csikána. Sierotovi se příliš nedaří, výkonnostně jde dolů, Baron spíše stagnuje, nadaný Opluštil ještě není vyhraný a také bojovník Sporysz má občas slabší chvilky. Všechno to jsou mladí kluci, potřebují čas a prostor. Bylo by skvělé, kdyby se nám co nejdříve vrátili Duda s Kufou.