Hrající předseda klubu Patrik Cieslar, který nedávno na pozici trenéra zastoupil Vladislava Holušu, si strašně moc přál, aby jeho celek v posledních dvou zápasech podzimu bodoval na sto procent. Dosud se mu to nikdy nepovedlo. Sobotní domácí duely zvládl, ale všechny nedělní prohrál. „Bylo to tím, že v soboty nám los pokaždé postavil do cesty papírově slabšího protivníka. Druhého dne nás pro změnu čekali náročnější rivalové,“ zamyslel se třinecký obránce Martin Konvička, starší bratr zpěvačky Markéty Konvičkové.

Harmonogram soutěže nechtěl nic měnit ani před posledním dvoukolem. V sobotu do Třince poslal Pardubice, které byly v tabulce až za ním a v neděli Vlašim, která přijela na Moravu jako druhý tým tabulky. „Prolomení nedělního prokletí i cenné tři body za výhru nad silnou Vlašimí nás samozřejmě velice těší. Zároveň nás trochu mrzí, že jsme nezvládli sobotní duel s Pardubicemi. Herně jsme na ně měli, protože byly slabší než Vlašim. Doplatili jsme však na neproměňování šancí a zbytečné hrubky,“ pokračoval Konvička.

Třinečtí hokejbalisté si museli poradit bez Cieslara, který byl pracovně ve Španělsku. Trenérské bezvládí však nezneužili. „Hlavní slovo měl kapitán a dva určení hráči. Bylo by mnohem lepší, kdyby na střídačce stál někdo, kdo nás bude koučovat. Patrik Cieslar je přece jen na hřišti dost často,“ uvažoval spolehlivý obránce.

V polovině extraligy staronovému účastníkovi z Třince patří desátá příčka. Před víkendem byl devátý, ale pak ho přeskočily stoprocentní Pardubice, které vyhrály i v Karviné. „Sice jsme pár bodů zbytečně ztratili, ale podzim nebyl nejhorší. V koutku duše pomýšlíme na play off, ale to by se mám na jaře muselo mimořádně dařit, protože na osmičku ztrácíme spoustu bodů. Na každý pád se chceme vyhnout boji o záchranu,“ zakončil Konvička.

HBC Třinec – HBC Autosklo H.A.K. Pardubice 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 14. Folwarczny (Říman), 40. Zvejška (Hudeček) - 19. Skřivánek (Waber), 37. Kamaryt (Mašík), 41. Hodr (Drenko, Waber). Střely: 24:24, vyloučení: 3:4, využití: 1:0.
Třinec: Heczko - Turoň, Konvička, Lotko, Mišun, Folwarczny - Hudeček, Konderla, Marosz - Říman, Zvejška, Szotkowski - Fonš, R. Tomis, Smolka - Skácel, A. Toman, Drábik.

HBC Třinec – HBT Vlašim 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: Konderla (Konvička, Říman), Turoň (Hudeček), Hudeček (Simajchl) - Bartejs 2. Střely: 19:15, vyloučení: 4:4, využití: 1:0, v oslabení: 0:1.
Třinec: Heczko - Turoň, Konvička, Lotko, Mišun, Simajchl - Hudeček, Konderla, Skácel - Říman, Zvejška, Szotkowski - Fonš, R. Tomis, Smolka - A. Toman.

(rom)