Nad třineckým hokejbalem, který celá léta žil ve finanční nejistotě a strádal, se dlouho stahovala temná mračna. Na jaře už byla pořádně černá. Klubová pokladna zela prázdnotou a sponzoři pořád nikde. Na jaře se Třinec coby extraligový nováček v nejvyšší soutěži zachránil. I přesto žil pár měsíců v nejistotě, zda ji vůbec bude hrát.

Vzhledem k tomu, že oddíl vyčerpal veškeré své finanční prostředky a část výdajů spojených s cestováním hráči dokonce uhradili ze svého, přicházela v úvahu pouze jediná možnost, prodat extraligovou licenci někomu jinému, přičemž získané prostředky v řádech desetitisíců by vystačily na pokrytí nákladů mládežnických družstev, a sice dorostu a žáků.

Ačkoliv se ozvalo několik zájemců (Jihlava, Opava, Hostivař), finančně nezabezpečený Třinec se rozhodl extraligovou licenci neprodat. Bylo to správné rozhodnutí, protože před několika dny strádajícímu klubu vytrhlo trn z paty několik sponzorů. Skromný rozpočet bude pokrytý a Třinec se může nerušeně připravovat na blížící se ročník extraligy, která se rozběhne v září.

„Rozhodli jsme se, že bližší podrobnosti týkající se našich nových partnerů prozatím nebudeme uvádět. Dá se říct, že se jedná o dva větší sponzory a několik menších, pomohli nám dva pánové, které prozatím nebudu jmenovat. S největší pravděpodobností se změní stávající název klubu HBC Třinec,“ prozradil předseda oddílu Patrik Cieslar, jenž vloni na jaře uzavřel vrcholovou kariéru.

Cieslar byl dlouholetým kapitánem Třince, nyní se postavil na střídačku na místo určené trenérovi. „Na nový ročník se připravuje kompletní kádr včetně úřadujících mistrů světa, útočníka Hudečka a brankáře Heczka, o něhož mají eminentní zájem přední české oddíly. Vytýčili jsme si jasný úkol, prokousat se do play-off. Nerad bych, aby to bylo vnímáno jako velkohubá prohlášení. Při vší skromnosti si myslím, že na to prostě máme,“ pokračoval Cieslar.

V minulosti byl Třinec stabilním účastníkem české elitní soutěže, jeho dres oblékali hokejisté Richard Král, Rostislav Martynek, Richard Bordowski či Lukáš Daneček. Třinečtí dorostenci se čtyřikrát radovali z mistrovského titulu, přičemž z poháru pro vítěze extraligy se napili třikrát v řadě.

(rom)