Po výhrách nad Teplicemi, Pardubicemi a Zlínem šli domácí hráči do utkání v pozici jasného favorita a od začátku dávali soupeři najevo, kdo je na hřišti pánem. S přibývajícími čtvrtinami jejich náskok postupně rostl, až z toho nakonec bylo vítězství rozdílem dvou tříd. „Věděli jsme, že nás čeká papírově snazší soupeř, proto dostali šanci někteří nováčci. Podobný vývoj utkání jsme očekávali," přiznal domácí line-backer Michal Wojnar.

Na hřišti se příliš dlouho neohřál, značnou část střetnutí sledoval z lavičky. Opíral se o francouzské hole, na noze měl zinkoklihový obvaz. „Doneslo se k nám, že rival se nás bude snažit likvidovat nevybíravými zákroky. To se však nepotvrdilo, byl to poklidný zápas, na pohodu," řekl Wojnar a vylíčil, jak přišel k úrazu: Podvrtnul jsem si kotník, není to nic vážného. Snažil jsem se blokovat, špatně jsem došlápl. Jeden zápas vynechám, na další už snad budu připravený." Wojnar nenastoupil ani proti Pardubicím, své místo v sestavě propůjčil jednomu z nováčků, aby se otrkal.

V posledních dvou střetnutích třinečtí Sharks vyrukují proti papírovým favoritům – střetnou se s Jihlavou a Šumperkem. „Jsou to naši největší protivníci, měli bychom se s nimi porvat o postup do vyšší soutěže. Na tréninku někdy máme dojem, že samotný trénink je těžší než utkání. A z toho to všechno vyplývá. Do všeho jdeme naplno a s přibývajícími zápasy se zlepšujeme," uzavřel obránce třineckých Žraloků.

TŘINEC SHARKS – PRAGUE MUSTANGS 81:0 (13:0, 27:0, 21:0, 20:0)

Dosažené body: Masarik (21 – 9 z kopů), Mitrenga 18, Loskot 18, Dudek 6, Chvojka 6, Klimek 6, Př. Sikora 6. Rozhodčí: Moravec – Hájek, Zouvala. Diváci: 220.
Třinec: Vavřač, Bojda, Kurowski, Wojnar, Štábl, Burik, Kainar, A. Javorek, Chvojka, Kolář, Př. Sikora – Hahn, Labaj, Sikora, Šmek, Czudek, D. Javorek, Mitrenga, Masarik, Loskot, Klimas, Dudek. Trenér: Ondřej Chvojka.
Další výsledek 4. kola: Vysočina Gladiators – Teplice Nordians 45:6. (rom)