Z mistrovského titulu se v hale STaRS radoval žák Jakub Masnica. Svěřenec trenéra Richarda Gazura trénuje v Jablunkově, který plní úlohu jakési třinecké „farmy.“ Juniorským šampionem se stal famózní Jakub Korista, který před týdnem v Havlíčkově Brodě slavil zisk mistrovského titulu mezi kadety. V boji o prvenství zvítězil ve velkém stylu. „Od Kuby se ani nic jiného nečekalo, byl největším adeptem na titul ve své kategorii,“ podotkl hlavní trenér pořádajícího klubu Libor Lipowski. „V hale jsem měl rodiče a možná právě proto mě svazovala nervozita. Ve finále jsem byl hodně vyhecovaný, a to mi pomohlo. Z obou prvenství mám pochopitelně ohromnou radost,“ poznamenal talentovaný zápasník.

Pouze se stříbrnou medaili se musel spokojit jeho oddílový kolega Pavel Powada. V boji o titul až nečekaně hladce prohrál s juniorským reprezentačním kolegou Oldřichem Vargou z Havlíčkova Brodu. „Jsem se sebou velice nespokojen,“ okomentoval stroze své vystoupení mladý zápasník. „Pavel byl bohužel poloviční, dolehla na něho tréma. Nepředvedl nic z toho, co jsme celý týden pilovali,“ povzdechl si trenér Lipowski.

Posledním třineckým medailistou se stal žák Marek Waclawek. Ostatní třinečtí závodníci (bylo jich jedenáct) skončili pod stupni vítězů. Nemoc nepustila na žíněnku Dominika Sikoru, loňského republikového šampióna mezi kadety. „Počítal jsem se čtyřmi medailemi. Spokojený ale nejsem, od některých závodníků jsem očekával daleko více,“ dodal trenér Lipowski.

Mistrovství bylo zahajovacím závodem ligových soutěží družstev žáků a juniorů. Třinečtí junioři jsou po prvním kole pátí a žáci šestí.

VÝSLEDKY ZÁPASNÍKŮ TŘINCE

1. Jakub Masnica (žáci do 42 kg), 1. Jakub Korista (junioři do 60 kg), 2. Pavel Powada (junioři do 74 kg), 3. Marek Waclawek (žáci do 66 kg), 5. Daniel Hečko (junioři do 84 kg), 6. Jakub Niedoba (žáci do 47 kg), 6. Martin Herman (žáci do 73 kg), 7. František Bruk (žáci do 47 kg), 7. Tomáš Kisza (junioři do 66 kg), 9. Vojtěch Sikora (junioři do 84 kg), 12. Radim Kubik (žáci do 53 kg).

(rom)